Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem találom a helyem a...

Miért nem találom a helyem a világban? Hogy tudok ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hol kezdjem. Valahogy semmi sem jó amit csinálok. Mindig kitalálok valami újat magamnak, pl. hogy milyen nyelvet kezdek el tanulni, mit kezdek el mozogni, milyen munkát akarok. Aztán semmi sem valósul meg, és szinte minden nap más opciót gondolok jónak. Főleg munka fronton vagyok iszonyatosan bizonytalan. Jelenleg nincs munkám, viszont azt sem tudom, hogy milyet szeretnék. Addig jutottam el, hogy önéletrajzokat megcsináltam, regisztráltam álláskereső portálokon, de itt megáll a tudomány. Egyszer azt gondolom bejárós munka lenne jobb, egyszer meg azt, hogy otthoni vállalkozás, hogy ne kelljen beilleszkednem sehova, mert mindenhol nehézkesen megy, meg általában idegesitenek az emberek, de csak a munkahelyeken, máshol nem. Egyszer kitalálom, hogy a szakmámmal szeretnék munkát, másnap már azt gondolom, hogy nem is érdekel a szakmám. Ez borzalmas. Egy káosz van a fejemben, és fogalmam sincs, hogy mit kezdjek az életemmel. Minden nap bizonytalanságot érzek, semmi mást. Az ismerőseimnek, barátaimnak mindig a terveimről beszélek, amikkel semmit sem haladok,meg persze amikkel kapcsolatban maximum másnapig vagyok lelkes, aztán már az ellenkezőjét gondolom, aztán megint belelkesülök, és így tovább. Szerintem már totál hülyének néznek, látják, hogy nincs munkám, nem valósítok meg semmit azokból amiket mesélek, csak pofazok róla, szánalmas ez az egész. Egy barátnőm pl. leszrja, elvállalt valamit, lényeg, hogy sokat fizetnek és legalább van munkája, én meg itt szerencsétlenkedem. Mit tudnék tenni ez ellen? Hogyan találjam meg önmagam? Voltatok már hasonló helyzetben?
2019. ápr. 29. 22:55
 1/4 A kérdező kommentje:
L
2019. ápr. 29. 23:18
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam. Döntésképtelen, mert nem mertem tenni, lépni, folyton csak tervezgettem, álmodoztam, agyaltam, gondolkoztam, mit hogyan kéne. De nem léptem semmit, mert sosem voltam biztos benne, jó döntés lenne-e, szeretném-e, tetszene-e. Minden nap mást gondoltam.

Egy megoldás van: döntesz egy dolog mellett. Nem kell hatalmasnagy döntésre gondolni, nem kell életed végéig azt csinálnod, de dönts. LÉPJ. Aztán ha nem tetszik, akkor váltasz. Próbálgatsz dolgokat. Jelenleg azért vagy ennyire döntésképtelen, mert nem ismered magad, nem tudod, miben éreznéd jól magad. Ezt csak úgy tudod kideríteni, ha belemész valamilyen helyzetbe. Akármibe. De lépj, menj. A rossz döntés is döntés, legalább egy tapasztalattal gazdagszol, hogy nem azt akarod ;)

2019. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amúgy hány éves vagy?
2019. ápr. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, nagyon hasznos volt. Priviben leírom a korom. 🙂
2019. máj. 1. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!