Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Pszichológiai betegség lehet?

Pszichológiai betegség lehet?

Figyelt kérdés

Kis koromba sokat bántalmaztak

És 4 hónapja mutatót a barátom valamit hogy én ebbe a betegségbe szenvedek, de már nem tudom a nevét én egyből sírtam nem tudom miért ,

Sokszor el játszom hogy áldozat vagyok nem tudom miért,nem merek beszélgetést kezdeményezni nem merem meg mondani a véleményem nem merek emberek köze menni,ha új emberek köze megyek remegek a félelemtől mem tudom miért van ez:(

Ha veszekedésre kerül a sor, akkor elő hozom hogy verekedjünk össze és ha sor kerül rá utána már nem emlékszem semmire, hogy mi hogyan történt és utána amikor mesélik mindig bűn tudatom van. Hirtelen változik meg a személyiségem,

Mitől lehet ez? Ez valami pszichológiai betegség lehet?


Amit mutatót barátom le voltál írva a tünetek és amit olvastam az mind igaz volt magamra ismertem

20/L


2019. máj. 10. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Borderline?
2019. máj. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ilyet még nem is hallottam de el olvastam a ciket rola, hasonló
2019. máj. 10. 23:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Sok pszichés betegségre illik a leírásod. Szociális fóbia, generalizált szorongás, kis poszt traumás stressz. De ne a netről diagnosztizáld magadat, hanem fordulj szakemberhez.
2019. máj. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ 🙂
2019. máj. 11. 10:32
 5/5 anonim válasza:

A pszichológia más néven lélektan. Ha egy gyermeket sokat bántalmaztak, akkor a lelke sérül és ez kihat a későbbi életére.

Anyámra emlékeztetsz a leírásod alapján, ő is pont ugyanilyen.. Ezért néhány dologra tudok következtetni, de mivel nincs pszichológus diplomám, így ne vedd biztosra, amit mondok.

Az áldozat szerep leginkább a felelősség elől való megbújásra szolgál. Azaz: „Áldozat vagyok, nem tehetek róla, nem az én hibám". Egyfajta kifogás, védekezés. Hozzájárul a mások hibáztatása is. Azaz, hogy magadat védd, másra hárítod a felelősséget. Gondolom a gyermekkorban ért sok igazságtalanság miatt, valamiféleképpen "így próbáltad menteni a bőröd", hogy ne bántsanak.

Illetve mások sajnálatának kivívása, manipulálás: Emberek közt esetlen, csendes, felszínesen kedves, egy olyan személy, aki külső szemszöggel a légynek sem tud ártani. Azonban ez csak a mártír szerep.

Talán gyermekkorodban az egyetlen dolog, ami az ún. "megoldás" volt, az az erőszak, ezért kezdeményezel veszekedés esetén te is verekedést, mert ezt a mintát láttad, ezt látod "jónak". Ráadásul merem feltételezni, hogy kiprovokálod és valahol belül vágysz is a verekedésre.


Elfojtott agresszivitás, önsajnáltatás, védekező mechanizmus, mások szeretetére, elismerésére való áhítozás.

Nárcisztikus személyiségzavarra következtetek.


A viselkedésünknek, reagálásainknak megvan a maga pszichológiai oka. A te esetedben fontosnak tartom, hogy tudatos legyél és felismerd magadban mindezeknek az okát. Találd meg önmagad és közhelyesnek hangozhat, de nem véletlenül ajánlanak ilyenkor pszichológusokat. Egy pszichológus segíthet neked.

2019. máj. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!