Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi ertelme szerintetek az...

Mi ertelme szerintetek az eletnek? Mit gondoltok azokrol akik ongyilkosok lesznek?

Figyelt kérdés

Kivancsi vagyok kinek mi a velemenye az eletrol, az ertelmerol, ki mennyire erti meg azokat akik ongyilkosok lesznek mikozben van aki rakal kuzd es elni akar, stb.

kort is legyszi.



2019. máj. 28. 22:08
 1/7 anonim válasza:
100%

Az öngyilkosságról az a velemenyem, hogy nagyon sokan elítélik őket. De szerintem elég nagy baj lehetett az ember életében, ha az öngyilkosságot látta egyetlen megoldásnak. Én sajnálom őket

Az élet ertelme,ha nagyon egyszerű akarnék lenni, hogy minden élőlény - így az ember is - szaporodjon és fentmaradjon a Föld biológiai egyensúlya. Ha meg optimista, akkor az, hogy nyomot hagyjunk magunk után.

Es egy rakos beteg, szenvedő ember valószínűleg élni szeretne, mert a halál torkában jövünk csak rá, hogy semmit sem tettünk meg, amit megakartunk🤷‍♀️


14

2019. máj. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Az élet értelme a szabad akarat és az önmegvalósítás szerintem. Mivel szabad az akarat, ezt arra is fordíthatod, hogy öngyilkos legyél. Nem ítélem el. Amúgy vesztettem el szerettemet mind a kettő példában, amit írtál. Többször megfordult már a fejemben, ha egy nap azt érzem, hogy ennyi elég volt, akkor még 1 naplemente és utána távozom.
2019. máj. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki öngyilkos az nem csak a hozzá közelállókkal szúr ki, azaz szomorúvá teszi őket, hanem saját magával is. Mivel egyszer úgyis mindenki meghal, ezért ki kell élvezni az életet. Aki önkezével vet véget az életének, az nem tudja, mit dob el.
2019. máj. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az élet értelme egyébként az olyan dolgok csinálása, amit szeret az ember :) Pl erről szól az amerikai álom is, gondolom mindenki ismeri. Ha valaki egy hotdogos pultot akar nyitni, akkor nyit egyet, ha valaki raszta-fodrász akar lenni, akkor az lesz.


Az élet magunkról szól, persze ha sikerül megtalálni a saját magunkhoz szóló párt, akkor együtt lehet tervezni. A szórakozás egyik része az együtt nevetés, izgalom, öröm, bánat feldolgozása.

2019. máj. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, ezt elrontottam, mert a bánat feldolgozása nem "szórakozás". Gyorsan gondolkoztam, bocsi :D
2019. máj. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Az élet értelme az önmegvalósítás és a szabad akarat. És az öngyilkosoktól pont ezeket veszik, el. Rákényszerülnek az öngyilkosságra, mint én is. Tőlem is elvették azt a jogomat, hogy a saját akaratom szerint éljem az életemet. De nem a saját életemet élem, hanem.. mindegy.
2019. máj. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas bátorság kell hozzá.
2019. máj. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!