Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudná növelni az...

Hogyan tudná növelni az önbizalmát egy ilyen lány?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok,alacsony,vekony termet.sokan még azt sem gondolják,hogy betöltöttem a 16-ot.gyereknek néznek,es ha kiderül a korom,vicceskedve gúnyt üznek belöle...

nincs önbizalam a kinezetem miatt. az arcom semm szep,es kicsi a mellem.

nagyon félénk vagyok,nehezen baratkozok,felek az emberek velemenyetö,a kritikatol.

de van,hogy félek megszolitani pl egy eladót,vagy rendelni mekiben.. félek kitenni facebookra képet,mert mit gondolnak majd..,meg biztos lenéznek,kinevetnek.

szoval nehezemre esik ismeretlenekkel kommunikalni.legszivesebben csak itthol ulnek.

tud valaki segiteni,tanacsot adni,hogyan hitessem el magammal,hogy érek annyit,mint bármelyik más ember ?


2019. jún. 23. 01:49
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Érsz annyot, mint bárki más ezen a bolygón.
2019. jún. 23. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Alacsony vagyok, vékony, alig van mellem, arcom sem szép. Zárkózott vagyok és mindenkinek meg akarok (akartam) felelni. Sokkal fiatalabbnak néznek engem is a koromnál (30 vagyok, de senki meg nem mondaná).

Muszáj kimozdulni, kapcsolatokat építeni, sokáig nagyon félénk voltam én is, hasonló félelmeim voltak, az egyetlen dolog, amit tehetsz, az az hogy erőt veszel magadon, és belemész ezekbe a félelmet keltő helyzetekbe. Előtte akár mondogathatod magadnak azt is, hogy minden rendben lesz, bátor vagyok, stb.stb. Nagyon nehéz, de ahogy egyre több ilyenen mész át, rájössz, hogy semmi gáz nincs, ha pl.megszólítasz egy eladót. Sosem leszek én sem olyan ember, aki csurig tele van önbizalommal, kételyek mindig vannak, de elég jól elboldogulok már.

Illetve pszichológus tudhat neked segíteni kinyílni.

2019. jún. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki tud rendelni mekiben, te is, meg a sorban előtted álló is, meg a mögötted lévő is. Meg amúgyis az ott dolgozónak semmi más dolga nincs mint felvenni a rendelésedet. Erősítsd magadban hogy miért ne menne ez neked is? Sőt, kinek ha neked nem? Neked sajnos nagyon alacsony az önbizalomszinted. Fejleszd, nem lehetetlen. Amit leírtál magadról az meg csupa pozitív. A férfiak nagyon szeretik a pici vékony nőket hidd el. Ehhez nyilván kis cici társul, ez is rendben van. Mindenki értékes valamiben, van aki többmindenben, van aki kevesebben. Ha meg viccelnek vele, azt vedd bóknak.

Engem pl nagyon sokáig Vikikéztek munkahelyen, mindenhol, még harmincöt éves koromban is. Fölrobbantam tőle. Olyan ledegradáló volt mintha valami kis hülye lennék. Ma már értem, hogy csak kedvességből tették, és nekem nem volt önbizalmam semmi.

2019. jún. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nyugi, felnőtt férfiaknál is létezik ez a jelenség, a te esetedben azért sokkal kevésbé gáz. Tudod magad fejleszteni, próbáld meg kisebb lépésekben, pl levelezz hasonló érdeklődési körűekkel, rendelj telefonon kaját, ilyenek. Amúgy egyiküknél sem érsz kevesebbet, fel a fejjel!
2019. júl. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
*egyikünknél, elírtam, utolsó voltam
2019. júl. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!