Ez alvásparalízis?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2-3 hónapja kezdődhetett mikor arra riadtam fel hogy álmomban valaki benyit az ajtón és felém lő egy nyíllal, ezután rá pár nappal mikor alvás közben átfordultam ott állt valaki, erre is felriadtam és mindkét alkalommal kivert a víz és vert a szívem hihetetlen gyorsasággal. Ezeken kívül ma volt még egy eset, hogy azt álmodtam sétálok haza (helyszín tudom hol van) és találkozok egy emberrel aztán a következő pillanatban ordítok az ágyamban és bejön anyum az ordításra és lefekszik mellém és a homlokomhoz ér de ekkor már érzem hogy a testem zsibbad, ekkor riadtam fel fullra az álomból, szintúgy, csatak vizesen zihálva. Mi lehet ez? Utánna olvastam és ilyen tipikus leblokkolós paralizisem nem volt.

2019. júl. 13. 04:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján nem hangzik annak. A paralízis bénulást jelent. Alvásparalízis során elalvásnál vagy ébredésnél az illető már/még a tudatánál van, de képtelen mozogni. Eközben hangokat hallhat, vagy dolgokat láthat mint egy álomban.

De te azt írod mindez álmodban történt, nem bénultál, tehát rémálmod volt. Vagy félálomban láttál dolgokat?

2019. júl. 13. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Álmomban láttam és egyből felriadtam, ezért nem hinném én se paralízisnek, de ettől függetlenül nagyon zavaró és ijesztő is egyben. Akkor ezek csaj egyszerű rémálmok?
2019. júl. 13. 05:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen
2019. júl. 13. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez Mara
2019. júl. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy az első írja. Nálam is ez van olyankor: teljesen ébren vagyok, tudatomnál vagyok, hallom, ha a párom mocorog/filmet néz stb, csak épp nem tudok megmozdulni, még hangot kiadni sem, max egy kicsit nyöszörögni. Elég durva amúgy - bár én még mázlista vagyok, mert nem szoktam vérfagyasztó dolgokat haluzni közben...
2019. júl. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!