Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mért nem megyek el pszichológu...

Mért nem megyek el pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Sok mentális problémám/betegségem/rendellenességem van, ki hogy hívja, tipikusan az az eset vagyok, akire rávágnák azonnal, hogy menjen el egyhez és ezt tudom is, de valamiért nem megyek. Pedig már nyomoztam is és lenne egy, aki még szimpatikus is lenne, akinek kiöntenék mindent, ami a fejemben jár, de mégsem megyek. Lehet úgy vagyok vele, hogy csak diagnosztizálná azokat a betegségeket, amikre már magam is rájöttem, de segíteni meg nem tudna, ezért időpocsékolásnak érezném. Vagy félek, hogy még többet megtudok, hogy tényleg nem vagyok normális...Tudom hogy pszichológushoz kellene mennem, de nem tudom rávenni magam...Valami tipp?

2019. júl. 20. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Halalodig ebben az allapotban szeretnel lennni?

Mert en nem. Es en is elmegyek majd egyhez. Pedig ha fel eve valaki ezt mondta volna, pofanrohogom. De en valtoztatni akarok. Ha jo lesz ha nem, megprobalom.

2019. júl. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha eltörik a lábam és rájövök, akkor el szeretnék jutni egy orvoshoz, és nem azért hogy megmondja hogy el van törve hanem azért hogy meggyógyítsa. Te meg törj ki végre a kényelmi zónából ne ragaszkodj a szenvedéseidhez! Tudom, így könnyebb mert megszoktad bármilyen szar is. De segíts magadon az isten is megsegít!
2019. júl. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat.


1#-es: Természetesen nem szeretnék ebben az állapotban maradni, változtatni szeretnék, ezért is tettem fel a kérdést. Csak a probléma, hogy nem merek.


2#-es: Tényleg megszoktam...valószínűleg ezért nem merek lépni. Ugyan nem vagyok vallásos, de egyetértek a többivel. Én azt vallom, hogy az embernek maga kell tudnia megoldani a problémáit. Ezeken a mentális rendellenességeken magam sajnos nem tudtam az évek alatt segíteni, és talán amiatt is félek pszichológust keresni, mert akkor elásnám magam a saját szememben, gyengének titulálnám magam, aki megérdemli a szenvedést, hogy nem volt képes egyedül megoldani. Ehhez a filozófiámhoz a gyerekkorom is nagyban közrejátszik, ugyanis el volt várva, hogy mindent magam oldjak meg, vagy különben nem lesz helyettem megcsinálva.

2019. júl. 22. 22:02
 4/4 anonim válasza:
Ne légy magadhoz ennyire irgalmatlan. Természetes az, ha néha segítségre szorul az ember. Viszont azt is jó, ha látod, hogy bár a pszichológus vezet, de a problémákkal még is neked kell megbirkóznod nagyrészt. Ez nem olyan, mint a fentebb említett lábtörés, amit az orvos helyre rak.
2019. júl. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!