Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések

A kérdés

Ha sokáig nem használ az ember egy akkumulátort, akkor azt hogyan kell kezelni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: tárolás, elektronika, sáv, zselé

aug. 2. 16:17  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Merítse le, vagy töltse fel teljesen tárolás előtt?

# 1/6Időpont aug. 2. 16:18 Privát üzenet

Egyik sem.

70%-on érdemes eltenni.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont aug. 2. 16:22 Privát üzenet
Telejesen feltölteni, és hűvös száraz helyen tárolni.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont aug. 2. 16:44 Privát üzenet

Li-ion akkut nem szabad teljesen feltöltve raktározni, pontosabban lehet, ha gyorsabban ki akarod nyírni.

A max. feszültségen való tartás amortizálja, és mivel lassan merül, azt elég sokáig megtartja, ami hozzájárul az öregedéshez, belső ellenállás növekedéséhez.

Ha pedig kevés töltés van benne, akkor beeshet a kritikus 2,5 V alá, ha sokáig elfelejtkeznek róla.

Tehát ezzel elmondtam azt is, hogyha időnként rámérsz multiméterrel, akkor mire kell figyelni.

De ez nagyjából érvényes más akkura is.

Ni-Cd / Ni-MH akkunál 0,8-0,9 V az alsó küszöb, amikor már elfogy belőle az energia.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont aug. 2. 17:40 Privát üzenet
Tudtommal lítium akkukat 40-60%-on a legpraktikusabb tárolni szobahőmérséklet, illetve valamennyivel alatta.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont aug. 2. 17:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi, mindenkit linkeltem.

# 6/6Időpont aug. 5. 14:05 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Benne szabad hagyni az akkumulátort az elemlápmában?
Van 5db napelemem 12v 250watt ha rákötök 2db 12v 200ah akkumulátort akkor elbírja tv, lékondit, laptopot meg hűtőt?
Rossz laptop akkumulátort hová lehet leadni/kidobni?
Láttam videót ahogy egy ember floppykat használt a windows 95 telepítésére. Hogy tudnám én is rárakni a floppyjaimra ezt a rendszer (mindenem megvan hozzá)?
Az AA méretű Ni-MH akkumulátorral kiadott walkie talkie gyári USB-s töltőjével lehet tölteni az ugyan olyan AA méretű Li-ion akkumulátort ugyanabban a készülékben?
Ha az akkumulátort egy ember köti össze rövidre zárja?

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!