Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen könyvet tudtok ajánlani...

Milyen könyvet tudtok ajánlani az elektronika/elektrotechnika megtanulására?

Figyelt kérdés
Megszeretnék tanulni magamtol egy áramkört megtervezni és létrehozni, hogy mikor milyen ellenállálás kell, milyen tranzisztor meg kondenzátor stb. és hogy hogyan kell bekötni ezeket meg ilyesmi. Például hogy a cél az legyen, hogy magam megtudjak egy erősítőt csinálni, mit ajánlanátok akár neten is.

2019. aug. 14. 10:58
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

Sok könyv van, egyik sem tökéletes, de mindegyik hasznos tud lenni, itt van egy:

[link]

Ahol is a háromfázisú rendszerek kihagyhatóak.

2019. aug. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
56%

Először inkább más által tervezett erősítőt kellene megépíteni, abból is lehet tanulni.

Magam is így kezdtem középiskolás korban, de amellett kísérleteztem egyéb, különböző áramkörökkel.

Ilyeneket előbb próbapanelon érdemes összerakni és kitapasztani, a tranzisztoroktól kezdve mindennek a működését, ezzel párhuzamosan művelődni, olvasni.

Ez egy hosszabb folyamat, évek alatt gyűlnek össze a tapasztalatok.

Alap dolgokkal már általános iskolában tisztában voltam, amiben egy villanyszerelő rokon is hatással volt, így alapáramköröket, fénycsőbekötéseket, reléket stb. már akkor is ismertem.

Paneltervezés olyan dolog, hogy a programok használatát el lehet sajátítani, de a rajzolat kialakításához nem árt tisztában lenni a zavarmentes működés feltételeivel, GND, illetve tápvezetékek impedanciáján létrejövő csatolások, földhurok, gerjedések kivédésével.

Régen számítógép sem volt, kockás papíron ment a tervezés, viszont amikor már programot kezdtem használni, nekem nagy előny volt, hogy akkora már megvoltak a tapasztalatok, hogy mi merre legyen és hogyan, milyen alkatrészt kell választani stb.

2019. aug. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!