Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért van ez? (VLC vs WMP)

Miért van ez? (VLC vs WMP)

Figyelt kérdés

Nézek egy sorozatot a gépemen (The Sopranos), aminek az epizódjai .avi kiterjesztésűek


A Windows Media Player-rel sokkal telítettebbek és szebbek a színek, de az Istennek se tudom megjegyezni meg megszokni se a gyorsbillentyűit úgy mint a VLC-nek, a VLC-vel lejátszva viszont sokkal fakóbbak a színek (főleg a feketék)


El tudom érni azt, hogy a VLC ugyanúgy dekódolja/játssza le a videót mint a WMP?



2019. aug. 15. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:

VLC-ben van egy szerkesztőpanel, és ha egyszer valamit átállítottál benne, az mindig bekapcsolva marad.

Eszközök/hatások és szűrők/Videohatások fülön nézd meg, hogy be van-e pipálva, és el van-e tolva bármilyen csúszka. Ha kiveszed a pipát, megszűnik a hatás.

Ha nem ez a gond, itt a csúszkákkal kézzel javíthatsz a telítettség és hasonló dolgokon.

2019. aug. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A VLC belső dekódereket használ, a WMP a Windows dekódereit.

Ha viszont telepítesz nagyobb tudású lejátszót (pl. PotPlayer, MPC-HC), azoknál szabadon tudod konfigurálni a dekódereket is (belső, külső) és még sok mindent.

Saját céljaimra a PotPlayer a legjobban bevált egyébként.

Bár hallottam már olyan buta véleményt, hogy valaki szerint nem jó a képe, de ez ugyebár nevetséges, mert azt a beállított dekóder intézi. Mondhatni, nem is a lejátszón múlik, az csak egy keretprogram.

2019. aug. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2: Kipróbálom, mert VLC-ben is végigzongoráztam az összes kodeket (DirectX, YUV, Windows beépített, stb., bármit is jelentsenek ezek) és egyik se hasonlított a WMP-n lejátszott színekhez: az egyik meg talán színekkel stimmelt, de szemcsésebb volt valamiért


Ma felrakom a PotPlayert, de az is lehet hogy valami cetlire fel kellene ragasztanom és megtanulni kezelni a Windows Media Player-t: nem értem hogyan csinálhattak ilyen idióta gyorsbillentyűket, és hogy miért nem lehet módosítani sem a billentyűkombinációkat

2019. aug. 16. 09:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!