Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Otthoni internet van de csak...

Otthoni internet van de csak addig amíg a közvetlenül csatlakozott gép be nincs kapcsolva?! Részletesen lent

Figyelt kérdés

Szóval felhívnám a figyelmet arra hogy NEM értek annyira az informatikához, és ha nem lesz olyan megoldás amit egyedül is meg tudok csinálni természetesen szervizt hívok. (bár nincs túl jó tapasztalatom a szervizesekkel..)


Tehát minden úgy világít a routeren ahogy szokott és addig amíg a közvetlen csatlakozott gép be nincs kapcsolva minden eszköz tudja fogni hibátlanul a jelet és minden működik minden happy. Aztán bekapcsolom azt a bizonyos gépet.. nincs többé elérhető internet sehol a házban csak az a pc észleli és képes használni. Megpróbáltam már, hogy minden alkalmazást, azokat is amik háttérben futnak bezártam a feladatkezelő segítségével rögtön indítás után, de semmi haszna nem volt. sokszor kihúztam a konnektorból meg a kábelek csatlakozását is sokszor megnéztem de jónak tűnt minden. Azt is elmondanám hogy nagyon sok eszközzel próbáltam meg ebben a helyzetben csatlakozni de egyik se volt jó így gondolom hogy vagy a gépnek vagy a routernek van baja. Szóval mit próbálhatnék meg?


Hozzá valamelyest értő személyek segítségéért nagyon hálás lennék!



2019. aug. 25. 13:41
 1/2 Mr. V. ***** válasza:
100%

Sok a leírás, de kevés a konkrétum.


1. Régebben működött ez a felállás? (gép bedugva, mindenen van net)

2. Történt valami változás, amióta fennáll a hiba? (új gép, stb.)

3. DHCP-t vagy fix IP-t használ a hálózat?

4. A gép bekapcsolása (power on) vagy a rendszer betöltése (log in) után megy el a net?

5. A csatlakozásnál mi a konkrét hiba?

5a. Nem lehet a wifire csatlakozni (hibás jelszó)?

5b. Nem lehet a wifire csatlakozni (nem kap IP-t a készülék)?

5c. Nem lehet a wifire csatlakozni (nem látszik a wifi neve sem)?


Minimum ennyi válaszra még szükség van, hogy érdemi megoldáson lehessen gondolkodni.

2019. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a segítőkész szándékot, itt vannak a kérdéseidre a válaszok:


1. Igen, minden oké volt

2. nem történt semmi pont ezt furcsálom

3. fix az IP

4. konkrétan miután bekapcsolom a gépet tehát ahogy te mondtad power on után

5. kiírja hogy elérhető a wifi, rá is enged csatlakozni de nem működik nem tölt be semmi és van hogy megjelenik a wifi jel mellett a felkiáltójel, a jelszó meg tuti jó.

2019. szept. 1. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!