Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Integrált áramkört hogy lehet...

Integrált áramkört hogy lehet kimérni multiméterrel?

Figyelt kérdés
Vannak azok a tracerek, nem tudom a pontos nevét, azok a vonalak amik futnak minden felé és azok vezetik gondolom az áramot vagy jelet... A lényeg az, hogy valahol az egyiknél megszakadt a jel, és ezért az xbox furcsa dolgokat produkál, kikapcsol magától stb... Megakarom találni az elromlott részt, de a multimétert hiába rakom rá a vonalra nem mér semmit. Akkor hogyan kellene megnézni melyik részt funkcionál és melyik nem visz tovább jelet?

2019. aug. 30. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Sehogy
2019. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
heh?
2019. aug. 31. 00:17
 3/7 Gugu Gabor ***** válasza:

első körben

nyomtatott áramkör:

[link]


integrált áramkör

[link]


gyanítom hogy te az elsőre gondoltál.


egyébként ez egy szakma...erre nem fogunk tudni megtanítani itt a gyakori kérdéseken

2019. aug. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igen, akkor nyomtatott áramkör, köszi!


Én nem azt kértem hogy tanítsatok meg, csak azt mondjátok el hogyan kellene kimérni. Ott megy át az áram, vagy valamilyen jel, akkor miért nem érzékeli a multiméter?

Hogyan kellene megmérni a folyamatosságot? Csak ezt kérdeztem

2019. aug. 31. 01:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszakadt akkor látszik a fizikai sérülés. Honnan gondolod hogy megszakadt ha nem is látod a szakadást ? Mi alapján történt a hiba okának meghatározása ?
2019. aug. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyik ismerős kisgyerek,úgy derítette ki az állítása szerint,hogy a multimétert Amper mérésre kapcsolta,majd az egyik mérőfejet a + - ra tette.és a másikkal meg elkezdett mérni a panelon ahol a forrasztások vannak,és ahol a legkisebb áramot mutatta ott volt a hiba.

De a multiméteren is át kellett dugni Amper mérésre a mérőfejet,és a kapcsolót A-ra forgatni asszem.

2019. aug. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gugu Gabor ***** válasza:

nézd a kérdésedből kiindulva azzal kéne kezdeni hogy is működik a multiméter hogy kell használni


ha benézel valamit te is tönkre teheted a panelt

egyszerű multiméterrel egyáltalán nem biztos hogy kideríthető a hiba

a mért értéket értelmezni is kell... nem úgy működik hogy ha 5v ot mérsz az mindehol helyes érték

2019. aug. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!