Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A fehér fényű mennyezeti...

A fehér fényű mennyezeti lámpa zavaró vagy jobban bántja a szemet mint a sárga fényű?

Figyelt kérdés
Szeretném lecserélni a lámpát de amit kinéztem az fehér fényű led lámpa. Nem volt még ilyennel tapasztalatom nem tudom mennyiben lehet másabb mint a "normális" sárga fényű. Érdemes megvennem?

2019. szept. 16. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Fehér és fehér között is van különbség, én melegfehéret választanék.
2019. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szokatlan volt előszőr, bántotta a szemem, viszont jó erős fénye van, így legalább világos a szoba, nem olyan sárga, sötét.
2019. szept. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

A színhőmérséklete kelvin (K) értékben adják meg.


Nem zavaróbb egyik.sem a másiknál. Inkább attól függ, hogy hova szeretnéd használni. Hidegfényűt én lakásba nem raknék. Természetes fényű az jó már néhány helyre, műhely pl, de akár konyhapolt/mosogató fölé is, ha tetszik neked.

Lakáson belül viszont csak melegfényűt használnék. Én a 2700K alattiakat kedvelem. Meleg, kedves, otthonos érzetet ad a szobának 🙂

2019. szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt nem írja az oldal hogy van e választék melegfényű meg hideg között csak azt hogy 1200 lumen 4000 kelvin. Nem igazán értek ezekhez. Viszont a szobám kicsi és ha ez világosabbá tenné akkor szerintem megéri
2019. szept. 16. 14:41
 5/10 anonim válasza:

Relatív, hogy mit tekintünk fehérnek ill. sárgának. Szerintem a meleg fehér a legkellemesebb a szemnek, 2700-2800, max 3000 K. Akad, aki kedveli a hidegebb színhőmérsékleteket is, de nem ajánlanám. Ha már hideg(ebb) fehér, legfeljebb 4000 K, egy 6500-astól frászt kapnék.


Sajnos még egyazon gyártó termékeinek a hivatalosan (tehát ráírt) ugyanolyan színhőmérsékletű fényforrásai között is lehet eltérés. Némelyik 2700-as sárgásnak tűnhet, de nem mindig. Az egyéni preferncián túl célhoz kötött is lehet, hogy hová mi ajánlott, lsd. garázsba, konyhába, nappaliba, hálóba.

2019. szept. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
[link] ezt szeretném de igen nem írja hogy hova javasolja mint más termékéhez
2019. szept. 16. 14:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 4000K van a nappaliban, konyhában, előszobában.

A fürdőszobában van már csak 2700K, de csak azért, mert ott nem tartózkodunk olyan sokat, hogy zavarjon a sápatag fény.

Sokkal jobban lehet látni bármit, legyen szó olvasásról vagy vasalásról 4000K mellett.


(ja, a természetes kinti fény valahol 6000K körül van, szóval a napot sárgának ábrázoló rajzocskák alapvetően tévednek :D )

2019. szept. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! 😊
2019. szept. 16. 14:50
 9/10 anonim válasza:
100%
Érdemes lenne élőben is látni, nem belenézni, hanem lefele, körbe, esetleg egy darab papírra, de otthon, plafonra felszerelve még mindig más benyomást kelthet, ami azon is múlik, hogy eddig/előtte mi világított ugyanott...
2019. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Szubjektív! véleményem szerint így érdemes megválasztani a fényforrások színhőmérsékletét: nappali:melegfehér egyértelműen hálószoba: egyértelműen melegfehér,érdemes távirányítóval szabályozható fényerejűt venni. Pl. [link]

Éjjeli lámpa: egyértelműen melegfehér Olvasólámpa: Ennek szerintem a természetes fehér a legjobb. Előszoba: ide is a természetes fehér a nyerő szerintem. Dolgozószoba:itt is a természetes fehér a befutó szerintem Konyha: itt is a természetes fehér a legjobb szerintem Kamra: szintén a természetes fehér(de ide a hideg is tökéletes lehet szerintem)

Fürdőszoba:nekem a meleg fehér jön be,sokak mondják hogy a természetes fehér a legjobb,szerintem pedig a meleg,mert a természetes fehér fénytől itt hideg érzetem támad

Étkező:szerintem itt is a meleg fehér a legjobb Pince: oda jó a természetes fehér,de a hideg is tökéletes szerintem Wc:azon kevés helyiségek egyike,ahova szerintem tök mindegy a színhőmérséklet Ha pl. az étkező és a konyha,vagy a nappali-dolgozószoba együtt van,akkor érdemes szabályozható színhőmérsékletű LEDET venni: pl..IKEA TRADFRI,EGLO CONNECT: [link]

[link]

2020. dec. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!