Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudnám kiszámolni, hogy...

Hogy tudnám kiszámolni, hogy mondjuk ha egy ilyen elektromos hősugárzóval fűtenék az mennyibe kerülne havonta?

Figyelt kérdés

Ha pl egy helyiséget egy 2000W-os hősugárzóval szeretnék kifűteni, beállítanám rajta a termosztátot hogy kb 24 °C legyen bent (ne fűtsön állandóan csak ha 24 fok alá megy).


Ezt pl hogyan tudnám kiszámolni, hogy kb mennyibe fájna nekem havonta ezzel a 2000w-os melegítővel fűteni?



2019. szept. 30. 21:48
 1/9 A kérdező kommentje:
A szoba nagysága 5x5 méter, magassága 4 méter
2019. szept. 30. 21:50
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy biztos nem tud többet fogyasztani, mint 57600 Ft.

De ennek az 1/3-a minimumként számolható..

Azért a helyiség hőszigeteléséről keveset tudunk.

2019. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Huhú... 25 m2, 4 m belmagasság... Télen az 56 000 Ft mellett is megjósolok úgy 18 celsiust. Na jó, 19-et.
2019. szept. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szoba energia igénye kulso hőmérséklet illetve határoló falak hiatbocsatasi tényezője és a másik oldal hőmérséklete benapozas legcsere szám.

Ezek adják meg azt mennyit fog menni a hősugárzó.

2019. szept. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt a méretű helységet soha nem fogod 24 fokig felfűteni.A fürdőszbám 11 négyzetméter, három méter magas, kívül-belül szigetelt, mindkét ablak tökéltes háromrétegű, a bejárati ajtó belső fűtött helyre nyílik, és így sikerül elérni a 24 fokot.

Ha szabad javasolnom dinamikusan fűts, mert a statikus nem ér sokat.

(tehát ventillátorossal)

2019. szept. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy meg fogsz lepődni a villanyszámlán. Ha megteheted, vásárolj egy konnektorba dugaható, Forintkijelzős mérőórát, melyen kersztül mérheted az addig elfogyasztott teljesítményt. Ebben az esetben kisebb lesz a meglepetés, és tervezhetőbb a fogyasztás. Egy job villamossági boltban akár hatezerért is kapsz ilyen kütyüt. Megéri.
2019. szept. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ennyi infóból sehogy, de egy vagyonba.
2019. szept. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" (ne fűtsön állandóan csak ha 24 fok alá megy)."

Állandóan fog, amint kint hidegebb lesz. Pl. novembertől áprilisig akár egy negyed millát is elvihet a családi kasszából. Persze 4 méter magasan biztosan meleg lesz, de te az ágyon nem fogsz belőle sokat érezni.

A miénk is magas volt, megnéztem a neten hogy kell függesztett állmennyezetet csinálni, majd teleraktam kőzetgyapottal. A számításaim szerint, a ráköltött pénzt 3 fűtési szezon alatt behozta, így hogy magamnak csináltam. 2,70-ig engedtem le.

2019. okt. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"beállítanám rajta a termosztátot hogy kb 24 °C legyen bent (ne fűtsön állandóan csak ha 24 fok alá megy)."

Micsoda igények...

Ha spórolni akarsz, a hőfokból engedményeket kellene tenni, különben könnyen úgy járhatsz, hogy mégis állandóan fűteni fog és mégsem lesz 24 °C.

De nem tudjuk a veszteségi tényezőt, amit persze az időjárás is befolyásol.

2019. okt. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!