Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen eszközzel oldható meg,...

Milyen eszközzel oldható meg, ha a számítógép kikapcsol, akkor egy adott elosztó/konnektor se adjon áramot?

Figyelt kérdés

Volt ilyen régen, de nem tudom hogy hívják, hogy a gép usb portjába kellett dugni, és akkor bizonyos konnektorokon nem volt áram. Ennek mi a neve ennek a funkciónak?

Van olyan,ami esetleg valahogy máshogy működik? A gép parancsot ad a konnektornak lekapcsoláskor wifin keresztül vagy ilyesmi?


2019. okt. 10. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Több módja van, be lehet kötni egyszerű relét, ami az USB 5 V-járól vagy a tápegység 5 vagy 12 V-járól működik.

Tápegység leáll, relé elenged.

USB-t is úgy kell beállítani, hogy lekapcsoljon.

De én már régóta olyan USB-relét használok (pár dollárért rendelhető), ami mikrovezérlős és Windows-paranccsal működik ki-be.

Akár parancsikonnal, vagy értelemszerűen a Feladatütemezővel is megoldható, hogy a leálláskor küld egy kikapcsoló parancsot.

Nekem így van megoldva, hogy elalvás esetén, amikor lemegy egy videó (film / epizód), 10 perc üresjárat után lekapcsolja TV-t, erősítőt, mielőtt a Windows maga is leáll.

Egy másik relével HDD-t tudok be-ki kapcsolni, parancsikonnal.

2019. okt. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, de ha van, akkor inkább valami komplett megoldást keresek, aminél nem kell kábeleket kötögetni , forrasztani stb..
2019. okt. 10. 15:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy kereskedelmi forgalomban van e ilyen kütyü, de vannak távvezérelhető konnektorok. Az usb portal meglehet oldani ezt vezérelni.
2019. okt. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

Van még a Master / Slave kapcsolós hosszabbító / elosztó, ami érzékeli a számítógép (vagy bármi) felvett áramát.

Amikor a gép leáll, készenléti áram minimálisra csökken, erre lekapcsolja a másik aljzatot, vagy többet is.

2019. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!