Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Arcszőrzethez az elektromos...

Arcszőrzethez az elektromos borotva sokkal jobban megéri mint a sima?

Figyelt kérdés

Egyik barátom elektromos borotvát használ és azt mondta ritkábban kell cserélni pengét benne mint a hagyományoson. Míg nekem fél év alatt 4 pengét kell elhasználnom addig neki évente egyet. Megnéztem a boltba és majdnem 2x drágább az elektromos mint a hagyományos.

Szóval azt mondtam magamnak mielőtt egy ilyen beruházásba fogok inkább jobban utánakérdezek.

Van olyan haverom aki az egyszer használatos borotvára esküszik de nem tudom.

Nektek mi a véleményetek? Ki mit használ? Mik a tapasztalatitok a borotvákkal? Kényelem és ár egyaránt számít!



2019. okt. 11. 20:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt kimaradt hogy azt is mondta hogy se szőr nem hullik, se bőrirritáció nincs, se borotvahab nem kell az elektromoshoz. Ez mind igaz?
2019. okt. 11. 20:08
 2/12 anonim ***** válasza:
A hagyományos borotva jobban igénybe veszi az arcbőrt. Emiatt én kezdettől fogva villanyborotvát használok (sok évtizede), mert a bőrtípusom miatt gyakran voltak nehezen múló pattanásaim, begyulladt faggyúmirigyek.. Igaz viszont, hogy a villanyborotva után nem olyan sima az arc, mert a bőr szintjében vágja el a szőrt, míg a hagyományos borotva a bőr szintjénél lejjebb, mivel nyomás alatt van egy vékony él mentén.
2019. okt. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Többféle elektromos is van, nekem körkéses volt, nagyon irritálta a bőrömet, tiszta piros lett. És az elektromosok hosszabbra hagyják a szőrt, nem lesz olyan sima, mint hagyományossal. Úgyhogy én sima rezgőkésest használok, talán ez hagyja leghosszabbra a szőrt, viszont ez nem irritál egyáltalán. Van még dobkéses, szitás is. Először konnektoros volt, akkor cseréltem, amikor eltört a kábel, most elemes van. Vannak önélező pengéjűek meg titán bevonatúak, de ezek nélkül is évekig bírják a pengék szerintem. Vannak vízállóak, hogy a zuhany alatt is lehessen használni, ha nagyon ott akarsz borotválkozni. A borotvahab csak árt nekik, főleg a nem vízállóknak, de előtte megpuhíthatod vele a szőrt, aztán letörlöd és úgy borotválkozol, én nem szoktam, nem tudom így jobban vágja-e vagy kevésbé jól, mert igazából úgy tudja könnyebben vágni minél inkább erősebben kiáll a szőr merőlegesen a bőrödre. Ha hozzásimul, mint a vékonyabb szőrök, akkor nehezebb levágni.
2019. okt. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Épp ez az, hogy nem a bőr szintjén vágja, hanem mindig van a bőr és a mozgó kés között egy távtartó réteg. A forgókésesnél és a dobkésesnél a szita, a rezgőkésesnél pedig a kés álló része, ami mondjuk szintén mondható fésűszitának.
2019. okt. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha már bőrirritáció, akkor legjobb szerintem a hajvágó / szőrzetvágó típusú szerkezet, ami persze nem vág nullára, csak borostára, de mégis ápolt benyomást kelt.

Csak abból is van többféle minőségű, finomságú. Például számít az alsó kés vastagsága, mert attól függ a szőrhossz, valamint a hegyessége / tompasága, utóbbit kellemesebb használni.

Összességében pedig semmi olyan érzés nem jelentkezik utána, mintha borotválkozott volna az ember és megkaparta a bőrt, akár a penge, akár a villany.

Hiszen utóbbival is ki lehet dörzsölni a bőrt, ha kicsit jobban odanyomja az ember.

2019. okt. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek #5-el.


Ezt a típust ajánlom:


[link]


Nagyon rövidre vág, és (nem tudom hogy miért nem tüntették fel) aranyozott a fej.

2019. okt. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Más a kattő teljesen. Nekem pl a forgókéses jobban kiszárítás a bőröm és a Philips nem vágott olyan simára mint egy kézi. Viszont ezzel minimum 2 naponta kell borotválkozni, nálam a hét 2 a jellemző ezért használok most már kézit. Ez már túl nagy lenne a körkésesnek. A rezgősnek meg pláne
2019. okt. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Ez az egyszerű rezgőkéses verzió. Amúgy nem hinném, hogy aranyozott lenne, de ez lényegtelen.
2019. okt. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Rezgőssel bármilyen hosszt lehet vágni, a hajvágók is rezgősek. A forgókésesnél, dobkésesnél a szőrnek át kell menni a szitán, ami csak rövid hossz esetén lehetséges, ezért is szokott lenni rajtuk rezgőkéses trimmelő is.
2019. okt. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#6, #8-nak:


Én is ezt használom, "gyanús volt", és mivel van ékszerész a családban ezért megkértem hogy nézze meg nekem.


Aranyozott, 10 mikronos.

2019. okt. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!