Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Laptop akkumulátorral hogyan...

Laptop akkumulátorral hogyan kell bánni a hosszú élettartam reményében?

Figyelt kérdés
Itt is van olyan mint telefonoknál, hogy elején maxra tölteni/lemeríteni fullra előtte, x-y között legyen a töltöttségi szint stb?

2019. okt. 25. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

"Itt is van olyan mint telefonoknál, hogy elején maxra tölteni/lemeríteni fullra előtte"

A telefonoknál sincs ilyen, mióta Li-ion akkuk vannak, ezerszer cáfoltuk már itt is ezt a butaságot.

De érdekesek az emberek, a "neoncsöveket" sem lehetett máig kiverni a fejekből, holott a neongázzal töltött, narancsos színű városi fényreklámok már régen a múlté. De mindenki a fejébe vette, hogy a fehér fénycsöveknek is lehet valami közük a neongázhoz, pedig semmi.

Sokáig magyaráztuk, hogy az izzólámpát ne mondjátok égőnek, mert nem lángol. Nagy nehezen elterjedt a szakszerű "izzó" elnevezés, de most meg a LED-lámákat is izzónak nevezik, pedig az már nem is izzik.


"x-y között legyen a töltöttségi szint stb?"

Komolyabb laptopokat be lehet állítani, hogy ne töltse tele, ami tartós hálózati üzemnél kinyírja az akkut.

2019. okt. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Led-lámák --> lámpák. Véletlen, de találó elütés.
2019. okt. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én már újkorában kivettem az akkut a laptopomból. Hálózati csatlakozóról működik, így az akku még mindig új, de már azt sem tudom hova tettem.
2019. okt. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

# 3

Pedig így is elcsesződik, ha hagyod túlmerülni. Közepes töltöttséggel legjobb elrakni, vagy valamivel felette, majd legalább félévente ellenőrizni, hogy mennyit merült.

Ha túl sokat, akkor rátölteni.

Cellánként 2,5 V alá merülve már károsodhat az akku.

2019. okt. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!