Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet összekötni egy...

Hogyan lehet összekötni egy régi 5.1-es házimozi rendszert, egy hozzá képest modernebb tv-vel?

Figyelt kérdés

Van egy LG 43UF680V Tv-m és egy Panasonic SA-HT850 házimozim. Én egyelőre csak 2RCA-2RCA kábellel próbáltam, de nem sikerült, hogy a tv-n keresztül jöjjön a hang.


A Panasonicon ezek az aljzatok vannak:

-VCR Audio IN/AUX: R és L

-TV Audio IN: R és L

-Video Out

-S-Video Out

-Scart


TV:

-RF: 2 (H)

-Kétirányú Scart

-Komponens bemenet (Y,Pb,Pr) + Hang: 1 (H, Kompozit/Komponens megosztva)

-HDMI 4K/HDMI: 2 (H) Ebből az egyik HDMI ARC

-Kompozit bemenet: 1 (H, Kompozit/Komponens megosztva)

D-igitális audio kimenet (optikai): 1 (H)

-PC audio bemenet

(A hátulját elnézve, az összes RCA foglalatnál IN-t ír, a Scartnál és az Optikán egyedül OUT-ot)


DVD-t lejátszani nem szeretnék. A cél az lenne, hogy pendriven keresztül a tv adja a hangot az 5.1-re.


A tv beállításaiban ezek a választható hangkimenetek vannak:

-TV hangszóró

-Audió kimenet (Optikai/HDMI ARC)

-LG Sound Sync (optikán)

-LG Sound Sync (vezeték nélkül)

-TV hangszóró + Audió kimenet (optikán)


Én tv hangszóróra állítottam, a Panasonicot meg váltakozva próbáltam TV módba, vagy VCR/AUX-on.

Egyik se működik. Lehet kapni valami átalakítót vagy konvertert amivel meglehetne oldani, hogy pl a HDMI ARC-on keresztül jöjjön a hang az 5.1-re?

Mert gondolom hiába veszek másik lejátszót, nem feltétlen úgy fogja kezelni a hangszórókat. 1 HDMI foglalatom már foglalt, az megy a Settop boxba, de alatta van a HDMI ARC ami tudtommal hangot is közvetít. Neten láttam valami kütyüt amibe a tv-ből jövő HDMI ARC-ot kell bedugni, másik végén pedig 2RCA van és megy a lejátszóba. Kérdés, hogy azzal menne e. Ötlet?



2019. nov. 6. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ezt használtam pendrive-ról filmnézéshez:


[link]


A TV optikai hangkimenetét alakítja át 6 db RCA-kimenetre, amire a régi házimozik hangszóróit rá lehet kötni (az erősítőn keresztül persze).


Már nem használom. Olcsón eladó ha érdekel. Annyi bajt véltem felfedezni használat közben, hogy néha sercegő hang hallatszik a hangszórókból, de hát kínai...

2019. nov. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez a két lehetőség szokott lenni, HDMI ARC extractor, vagy a Toslink digitális --> analóg adapter.

Utóbbi olcsóbb.

2019. nov. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ilyenre gondolsz?

[link]


Első kommentelőnek, meg köszi a lehetőséget, de egyelőre nem élek vele.

2019. nov. 6. 20:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Vagy legalábbis olyan kellene, ami megtartja az 5.1-et
2019. nov. 6. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!