Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Adott egy Asus X556U laptop....

Adott egy Asus X556U laptop. Tegnapi nap folyamán véghez szerettem volna vinni egy újratelepítést (Win10), viszont 80%nál elhasalt a telepítés. Újraindítottam, és nem ismerte fel a vinyót (BIOS se). Ötlet?

Figyelt kérdés
Nem hallani, hogy felpörögne a vinyó.

2019. nov. 11. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy elhasalt a merevlemez benne. Biosban a beállításod AHCI vagy Legacy?


Lehetőségeid tárháza végtelen, de mivel nem tudom, hogy milyen eszközök vannak a birtokodban így a legkézenfekvőbb megoldást írom le. Szereld ki a merevlemezt a laptopodból és csatlakoztasd egy asztali számítógéphez sata kábel segítségével, ha nincs sajátod akár egy ismerősödnél és nézd meg, hogy a HDS (Hard Disk Sentinel) mit mond rá, vagy egyáltalán az asztali gép látja-e. Ez lenne az első kiindulási pont.

2019. nov. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ehh, esti fáradalmaim közepette kifelejtettem a kérdésből, hogy próbáltam másik vinyóval is.
2019. nov. 11. 23:11
 3/3 anonim ***** válasza:

A második kiindulási pont az lenne, hogy a Bios beállításaid default-ra változtatod. Úgy tudom, bár ez lehet téves információ, de a legtöbb Bios tartalmaz ilyen lehetőséget, hogy a beállításokat visszaállítja az alapértelmezett gyári beállításokra, bár amennyiben telepítés előtt nem piszkáltál bele így talán nem is így kellene nekifogni.


Ha jól értelmezem a leírtakat, akkor sem a telepítő, sem pedig a Bios nem mutat információt arról, hogy a gépben lenne merevlemez? A Bios a többi eszközt látja? Gondolok itt optikai meghajtóra és Pendrive-ra..


Amit én megpróbálnék még, hogy elindítanék egy Live Linux-ot egy külső USB-s meghajtóról, hogy egyáltalán a gép képes-e bekapcsolni és normálisan futtatni.


Pár dolgot még ezen kívül ellenőrizhetsz, mint például a memóriák egy Memtest segítségével, bár ennek igazából nincs sok köze az általad felvázolt problémához, de a telepítés közbeni elhasalást okozhatja memória hiba is akár.


Igazából, ha a benne lévő merevlemezekről amiket kipróbáltál meggyőződtél, hogy működnek és nem szektor vagy adatkapcsolati hibásak akkor vidd el a laptopod egy szervizbe ahol ki tudják deríteni a pontos hibát, mert én így csak találgatni tudok, hogy nincs előttem.


Azt sem ártana tudni, hogy mit ír ki amikor próbálna bootolni, vagy jelez-e bármi hibát.

2019. nov. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!