Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Basszusgitároknál a menzúra...

Basszusgitároknál a menzúra az a húr hosdzát jelenti?

Figyelt kérdés
A 34"-esnél 864 a 35"-ösnél a 889 a húr hossza? Vagyis a 35"-ösnek kicsit nagyobbak az érintői, és hosszabb a nyaka? Gyakorlatban ez feltűnő, zavaró annak, aki egyik változat után a másikon játszik?

2019. nov. 12. 01:34
 1/3 anonim ***** válasza:
A menzúra a szabadon rezgő húr hossza ami a nyeregtől a hídig terjed. Ha nagyobb a menzúra akkor a bundok közti távolság is nagyobb és a nyak is hosszabb. Kezdőknek szokni kell főleg ha nagyot ugranak, de gyorsan megszokható ha pl nincsenek fizikai korlátaid pl rövidek az újjaid. Akkor lehet hogy csak egy short scale basszgitáron fogsz majd tudni rendesen játszani.
2019. nov. 12. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Most 34"-es van, és kinéztem egy olyat, ami 35"-ös, élőben még nem próbáltam ki, ezért vagyok kíváncsi arra, hogy vajon mennyire lesz majd ezzel probléma.
2019. nov. 12. 10:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Két ésfél centivel hosszabb a menzúra. Az azért nem olyan számottevő ugrás.
2019. nov. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!