Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezt, hogyan tudnám negvalósítani?

Ezt, hogyan tudnám negvalósítani?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy olyan gyertyát aminek a kanóca "érintésre" gyullad.A kérdés milyen anyagbol lehetne ezt megoldani? Láttam egy filmben és eszméletlenül tetszik.Gondoltam pyrovattára amit a kanócra tekerhetnék de ez sztem.hülyeség.Nincs valami gombnyomásra szijrázó,és ezáltal gyulladó dolog? Néztem ilyet bűvészhonlapokon,de nem találtam :( valami távirányítós megoldás esetleg? Bármilyen megoldás érdekel.

2019. nov. 13. 11:13
 1/8 anonim válasza:
Sehogy, teljesen elborult ötlet.
2019. nov. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A filmben CGI volt.

Épp úgy nem létezik, mint Herry Potter csodaszerei.

2019. nov. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

csupán egy kérdés volt,nem azt mondam h varazsigeket kerek,csak erdekelt h meglehet e valosiani a dolgot.

mindenesetre köszi a választ

2019. nov. 13. 14:07
 4/8 Szirty ***** válasza:

Nem igazán lehet megvalósítani.

De azt a látszatot kelteni amit szeretnél, éppen lehet. A filmekben is hasonlóképpen látszatkeltés (illúzió) történik. :) Csak ott könnyebb megoldani mint a valóságban.

Pl. érintésre beinduló LED-es láng imitációval, stb. operálhatsz.


Fénykardot nem akarsz csinálni? Az is van a filmekben...

2019. nov. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

amikor azt irtam h "láttam egy filmben" akkor nem arra gondoltam,hogy ott valóban megtörtént,hanem,hogy esetleg megoldható e a valóságban bármilyen eszközzel? Írtátok,hogy nem,megértettem,de minek ez a lekezelő stílus?

Szép estét mindenkinek!

2019. nov. 13. 20:20
 6/8 Szirty ***** válasza:

"nem arra gondoltam,hogy ott valóban megtörtént,hanem,hogy esetleg megoldható e"


Egy dolog amire gondolsz és egy dolog amit leírsz a kérdésben.

Ha a kettő között túl nagy a "távolság" akkor hibáztál.

2019. nov. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na jó, meg lehet csinálni.

Kell hozzá kamera, meg valami szoftver, amivel lehet elemezni a képtartalmat. Ha úgy látja, hogy hozzáértek a kanóchoz, amint az ember elhúzta az ujját, egy kellően nagy teljesítményű lézersugárral meggyújtja. Persze ehhez kell egy ipari lézer, egy megfelelően pontos mechanika ami céloz, és egy program...

Az egész projekt megállhat néhány tízmillió forintból.

2019. nov. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szikrát lehetne éppen generálni, csak úgy kell megoldani, hogy ne csapjon meg a nagyfeszültség. Természetesen itt nem életveszélyről beszélek (nagy feszültség, de kis áram), csak kellemetlen lenne.

Utána jön az, hogy a faggyúgyertya egy kis szikrától nem gyullad meg, ezért gázt kellene odavezetni egy vékony csövön, vagy alkoholos kanócot használni esetleg, ami egy belső tartályból szívja a folyadékot.

-------

Magam úgy oldottam a gáztűzhely szikragyújtását, hogy egy kínai gázgyújtó áramkörét használtam a nagyfeszültség előállítására.

A tekerőgombba pedig mágnest és Reed-relét építettem, így benyomásra szikrázik.

Bár volt itt a gyakorin egy barom, amelyik erre kapásból azt mondta, hogy hazudok, mert a tekerőgombban nincs hely semmi alkatrésznek. De a szerencsétlen nem tudta szerintem, hogy mi az a Reed-relé, valószínűleg valami nagyobb relére gondolt. Utána még vagy három oldalon keresztül trollkodott velem, pedig rájöhetett, hogy félrebeszélt, mégis én vagyok szemét meg minden. Hihetetlen, mik vannak itt...

2019. nov. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!