Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezekben a pakkokban 18650-es...

Ezekben a pakkokban 18650-es cellák vannak vagy mással építik?

Figyelt kérdés

és látom, hogy van benne védelem, de rövidzár ellen nem szoktak tenni bele semmit? azért 10-20 ezer mAh esetén már necces tud lenni, nem?


"Over current, over charge, over temperature, out of date protective."


[link]


2019. nov. 16. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha van benne túláram védelem (over current) akkor az nyilván véd a rövidzár ellen is. Az ilyen kínai cuccokban szinte mindig 18650-es akku van, ami alapjában véve egyáltalán nem baj. A baj az, hogy abból is a leghulladékabb. 20000mA-es... na persze. Jó ha tud 5000-et. Saját tapasztalat alapján általában 3-5-tel kell osztani a ráírt értéket. A youtube-on van egy csomó videó ahol megméricskélik ezeket, elég tanulságosak.
2019. nov. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy már javasoltam, nem itt kell nézni, hanem az Aliexpressen, ott is azokat, ahol sok visszajelzés, illetve fotók is akadnak.

Szemfüles orosz vásárlók szétszedik, szakvéleményt is írnak időnként, amit igen hasznos tud lenni.

Ránéztem az egyikre például, már rosszul kezdődik...

Mindenesetre, kicsi az esély szerintem, hogy itt a Gyakorin valaki pont ilyet látott belülről.

2019. nov. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az aliexpress-es visszajelzések az elektronikában általában semmit nem jelentenek, mert nincs hosszútávú teszt mögötte hanem csak örülnek, hogy megkapták.


Ami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen az általában nem igaz. Ha valaki azt hiszi, hogy 10.000Ft-ért 20.000mA/h-s akkut kap az vagy nem ért hozzá vagy becsapja saját magát.

2019. nov. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

# 3

Értelmezési képesség hiányát látom rajtad is.

Nem az örömködőkről beszéltem, akik még oda is írják, hogy milyen jó, csak még ki sem próbálta.

Ennél nyilván ritkább, de rá lehet találni olyanokra is, akik rendesen lefotóznak dolgokat, akár belülről is.

Ha nem érted, hogy szakértő szem sok mindent le tud vonni egy jó fotóból is, az sajnálatos.

Ha nem érted, hogy némelyik leír még mérési adatokat is, arra mit mondjak?

Nem láttál még ilyeneket, nem tudod, miről beszélek.

Igen, keresni kell, de én szeretek alaposan utánanézni, amikor több áru közül kell választani, van ilyen.

Először is olyat kell nézni, ahol sok a visszajelzés, mert azok között nagyobb eséllyel akad értelmesebb vásárló is.

2019. nov. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mielőtt kiforgatná valaki az előzőt, hozzátenném: általánosságban írtam, mindenféle árucikkről.
2019. nov. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"azért 10-20 ezer mAh esetén már necces tud lenni, nem?"

Ne aggódj, a ráírt adatok köszönő viszonyban sincsenek a valósággal.

Amíg ilyen helyekről szerzed be, addig nem kell attól tartanod hogy veszélyesen nagy kapacitása lehet ...

Ez max. 2 Ah-ra lehet képes.

2019. nov. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

ha a felét tudja, azt mondom, még oké, de hogy a tizedét, az már tényleg durva.


viszont nem értem ezt a véleményesdit. értem h sokan írnak vmit, na de mi garantálja h nekem is olyat küld az eladó és nem egy tök másik szériából valót, ami teljesen más?

2019. nov. 16. 19:54
 8/12 anonim ***** válasza:

100 % biztonság soha nincs, mindig mérlegelni kell a realitásokat.

Alapvetően az eladók nem cserélhetik fel az árut, a kiírásban, illetve fotókon szereplőhöz képest, mert ha te viszont bizonyítod, hogy mást kaptál, kénytelen lesz visszatéríteni.

Vagy pedig közölni szokták, hogy lesz egy kis változás, de az áru egyenértékű stb.

2019. nov. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

mondok tök jó példát neked:


kaptam én már Hollandiából (!!) olyan csomagot, hogy 2 db, kb 20 ezer HUF értékű akku helyett egy napszemüveget küldtek. most őszintén, hogy bizonyítod, mi volt a dobozban? az eladó meg verte magát, h de az volt a dobozra írva, h "battery", azaz szerinte ez a bizonyíték, és nyilván én cseréltem ki.


úgyhogy garancia nagyon nincs, hiába létezik az ilyen-olyan protection rendszer, sajnos kijátszható ezer módon.

2019. nov. 17. 11:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkora tételnél szerintem már megéri a fáradságot a kicsomagolós videó készítése, azt pedig el szokták fogadni az Ali vagy eBay (PayPal) "döntőbírói".

Onnan kezdve lényegtelen, hogy mit magyaráz az eladó.

Mindamellett én általában csak olyan értékben rendelek, aminek elbukása annyira nem vészes.

Éves szintem jelentéktelen károm van abból, amikor 1-2 apróság nem jön meg.

2019. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!