Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdemes beruházni egy MacBook...

Érdemes beruházni egy MacBook Air/Pro-ra?

Figyelt kérdés

Főleg sulis dolgokra használnám. Ilyenek kellenének hogy photoshop, anaconda programok, r stúdió, spss, word, excel, ppt, access, stb..

Ezek mennyire terhelnek le? Mekkora méretű és melyik MacBook az ideális hozza? Azt tudom, hogy pl sz excel más rajta, abszolút nem hasonlít?



2019. nov. 17. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Ezek a programok feleannyiba kerülő windows-os gépeken ugyanúgy fognak futni.
2019. nov. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1: köszönöm, tudom. Nekem az a tapasztalatom, hogy az Apple termékeim sokkal tovább bírják, jó beruházásnak bizonyultak. A mostani gepemmel, egy ~5 éves acer, nem igazán vagyok megelégedve, a macbookok pedig olyan kis könnyűek, kecsesek, nagyon tetszenek.
2019. nov. 17. 10:33
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
Nekem 4 éve van meg a macbook airem, gyakorlatilag ezekre használom, amiket írtál. Az aksija még ennyi idő után is versenyképes bármelyik win-es laptoppal. És jóval-jóval kevesebb karbantartást igényel, mint a windows gép. Nekem azok egy idő után állandóan belassultak, aztán rakhattad újra, meg minden egyéb hülyeség. Mac-en ilyen problémám még nem volt. Most már sosem váltanék vissza windowsra.
2019. nov. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, Macbook Airről írom a válaszomat, de van asztali PCm, amin windows fut és ezen kívül Ubuntut is gyakran használok.


Szóval nem vagyok fanboy semmilyen téren sem.


Pár problémába fogsz ütközni.


Az Access gondolom informati érettségire kell, másra nagyon nem használja józan ember, viszont annak ellenére hogy van Office csomag a macOSra az Access nem elérhető.


Így amikor én készültem az emelt infóra én is csak windowson tudtam csinálni, akkor még nem volt asztali gépem így folyton el kellett kérnem anyukám laptopját.


Jelenleg Mérnökinformatikus képzésre járok a BMEn, ha te is hasonló irányba akarsz elindulni (a fenti szoftverekből gondolom) akkor főleg nem érdemes Macbookot főgépnek venni, mert pl.: nálunk 10 szoftverből ha van 1 szoftver aminek van macbook változata sokat mondtam és általában az is használhatatlan, mert nem updatelik kicsi felhasználóbázis miatt.


Így végül nekem is azért lett véve a PC asztali gép, hogy az egyetemet túléljem.


"Ezek mennyire terhelnek le? Mekkora méretű és melyik MacBook az ideális hozza? Azt tudom, hogy pl sz excel más rajta, abszolút nem hasonlít?"


Ugyan olyan az office csomag a macOSen is. Többnyire Macen készültem fel informatika érettségire az Access-t kivéve.


Ezek egyátalán nem energia igényes dolgok, lazán futnak.


"Nekem az a tapasztalatom, hogy az Apple termékeim sokkal tovább bírják, jó beruházásnak bizonyultak"


Még erre annyit mondanék, hogy imádom a Macbookomat, Iphoneomat, régen Ipad minim volt, előtte meg Ipod Touch, szóval szeretem nagyon az Apple termékeket, de ez csak egy nagyon jó indulatú sztereotípia, hogy tovább bírják.


Az igazság az, hogy az apple csak prémium kategóriás termékeket csinál így nyílván azok normálisan fogják bírni a strapát. Viszont más gyártók, amik windowst futatnak sokkal nagyobb választékod adnak.


Azaz lesz olyan laptop, ami ugyan annyiba kerül, csak rosszabb anyagoból rakták össze, nincs benne SSD, 2x olyan vastag, rosszabb minden szintéren a perifériái és lesz olyan laptop, ami majdnem ugyan olyan szinten jó mint a Macbook csak pár apró dologban tér el.


... Ezek mind "rosszabbak" lesznek, de olcsóbbak. Ezek közül lehet pár hamarabb használhatatlan lesz.


Viszont van az a ketegória is, amiben nincsenek kompromisszumok és minden ugyan olyan jó mint egy apple termék, csak nyílván az ugyan annyiba is kerül. Pl.: A Zenbookok nagyszerű laptopok és 400nál kezdődnek.


Az a kategória már ugyan olyan strapabíró lesz. Nem fog hamarabb belassulni vagy tönkre menni.


Szimplán nagyobb a választák a windowsos piacon és sokszor az emberek teljesen máskategóriában lévő termékeket hasonlítanak össze aminek sok értelme nincs. Ebből erednek azok a megjegyzések, hogy "Fele annyiért lehet windowsos lapotpot venni" meg a túloldalról is a "Macbookok sokkal strapabíróbbak és tovább jók mint a windowsos társai".


Tovább ajánlom, hogy nézz utána Louis Rossmannak.


https://www.youtube.com/user/rossmanngroup


Lényegében van egy apple temékeket javító szervize és dokumentálja a javítások egy részét, részletesen beszél a típus hibákról és gyakori meghibásodásokról.


A mac oldal sem rózsás.


Igaz, még nekem sem volt semmi problémám a Macbook Airemmel, de anyukának sem az Asuszával, de ez nyílván anekdotikus szubjektív dolog, ami semmit sem jelent.


Szóval gondold át. Amúgy remek a macOs imádni fogod.


A te felhasználásodra bőven elég az új Macbook Air is. Én a 2017es modellel, vírtuális gépeket és azokon szervereket futtatok rajta, meg Android appokat fejlesztek, amik már kicsit energiaigényesebbek és kicsit nehezen, de bírja, akkor azt a pici Python programozást és Word használatot is fogja neked bírni...

2019. nov. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!