Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Led szalag felhelyezése...

Led szalag felhelyezése gépház oldalára? Hogyan?

Figyelt kérdés

Rendeltem a zsebpénzemről az internetről ebből a rózsaszín led szalagból 1 métert: [link]

A gépházam oldalára szeretnék egy vízszintes és egy függőleges led szalagot. Már nagyon régóta szeretném. A vízszintes csík 40, a függőleges pedig 36 centi lesz. Lemértem.

A helyzet az hogy egyáltalán nem értek ehhez, nem is tudom hogyan kell megcsinálni. A csomag a mai nap fog megérkezni. A weboldalon ahonnan rendeltem a led szalagot, a termék leírásában az van hogy 12 voltos egyenáramú tápellátás szügéges. Ez azt jelentené hogy nem adnak ilyet hozzá? Valamint ez a dolog mi célt szolgál? Hol vehetek ilyet, ha nem lesz benne a csomagban, viszonylag olcsón? Ha ebbe beledugom, akkor fog világitani?? Ez a led szalag dolog nem olyan hogy van hozzá egy kapcsoló, és ha megnyomom rajta a gombot akkor világít?? Én azt hittem.

Valamint milyen szerszámok az elengedhetetlenek hozzá? Mert nekünk például nincs olyan hogy forrasztó páka...

Csak csavarhúzó itthon, meg harapó fogó. Mert neten próbáltam utánna olvasni de nem találtam semmi hasznosat. Találtam pár cikket hogy hogyan kell beüzemelni de alig értettem belőle valamit. Nagyon bonyolultnak találtam. A szalag darabolásáról sem tudok semmit.

Valaki tudna segíteni hogy elmagyarázza nagyon részletesen hogyan csináljam meg, vagy küld egy hasznos tutorial vidót?

A szüleim nem hajlandóak segíteni. Azt mondták ezzel a hülyeséggel hagyjam őket békén.

16/l



2019. nov. 20. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:

A világért sem akarlak bántani, de miért rendelted meg ha ennyire nem vagy képben, a linkelt oldalon világosan le van írva.


“A LED szalag világítás kialakítása kimondottan szerelésigényes, valamit a kialakításhoz nélkülözhetetlen bizonyos villamossági alapismeret. Ennek érdekében kizárólag villamos szakemberrel telepíttessen LED szalag világítást!”


Illetve az is hogy nem rendelkezik tápellátással, stb stb.


De azt írod, már régóta szeretnéd, mégis nem néztél utána semminek...

2019. nov. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az amit rendeltél, gyakorlatilag egy izzó, kábel és áramellátás nélkül.


Nagy vonalakban méretre kell vágni, esetedben ez kettő darab lesz, a szalagot nem lehet akárhol elvágni, de ez egy kis piktogrammal jelölve van, mégis hol lehet.


A gépházra felhelyezni ragasztàssal lehet, van rajta kétoldalú ragasztó.


És akkor a leírásod alapján, ez volt a könnyebbik rész számodra.


A két szalagot, a végeknél össze kell forrasztani egy összekötő vezetékkel, illetve a végére kell egy másik forrasztás is az áramellátáshoz.

És akkor még ki kell találni, honnan megy bele áram.


Igazából ha nagyon őszinte vagyok, erre a sztorira még vagy 3-5 ezret rá kellene költeni, tekintve hogy nincs forrasztópákád, sem rutinod, sem komolyabb érdeklődésed én azt javaslom hagyd ennyiben.


Kb ugyanennyi pénzből már vehetsz egy usb-s rendes világtást vagy ki tudja még mik vannak.

2019. nov. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked igazából, ilyesmire lett volna szükséged:


[link]

2019. nov. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor mit javasoltok mit tegyek?
2019. nov. 20. 11:47
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Igazság szerint a PC-táp 12 V-jára is lehetne kötni, de kezdőnek az problémákat vet fel.

Keríteni kellene egy 12 V, legalább 1 A-os dugasztápot.

Ha forrasztani nem akarsz, Kínából lehet rendelni olcsón forrasztást nem igénylő csatlakozókat.

2019. nov. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

egyaltalan nem kell ketsegbeesni. semeddig nem tart bekotni pcn belul a 12 voltra. nem mondom azt, h mindenkepp allj neki kokanyolni de legalabb annyira kellene a paka, h a ledszalagokra felforrassz ket szal vezeteket. ezt meglehet csinalni ugy h valakihez elviszed.


remelhetoleg meg van molex csatlakozo a tapodon, akkor eleg venned egy ilyen kabelt amit felaldozol:


[link]


ennek a kabelnek az egyik sata veget levagod


es itt lathatod h neked a sarga es fekete szalat kell lecsupaszolnod. a sarga a +12v a fekete a negativ.


[link]


valakit kerj meg h forrasszon 2-2 kabelt a ledcsikokra es azoknak a pozitiv, negativ vegeit egyszeruen csavard ossze a molexrol jovo 12v es negativ kabelekkel, ennyi


szigeteloszalagot vegyel meg amivel gondosan leszigeteted az osszetekert reszeket nehogy hozazerhessen valamihez. es azert leirom bar nem gondolnam h meg kell emliteni: csak kikapcsolt allapotban szerelgesd a gepet.

2019. nov. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
most minek kell bantani? Kicsit ismerkedhet ilyesfajta szerelessel akarki... 12 volt meg sose razott meg senkit.... az mar mas kerdes ha nem korultekinto es zarlatot csinal mekkora baj/kar lesz belole...
2019. nov. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak azért említettem, hogy kezdőnek a PC-táp problémákat vet fel, mert ilyenkor illene beiktatni egy lengőházas olvadóbiztosítékot is.

Ha zárlat keletkezik véletlenül, a PC-táp fel is izzíthatja a szalagot, illetve vékonyabb vezetéket, ami tűzveszélyes lehet.

Ráadásul olvashattunk már olyan esetről is más fórumon, amikor valaki zárlatot csinált, leállt ugyan a tápegység, de utána kiderült, hogy a HDD elpusztult.

Mégpedig elvileg azért, mert amikor a 12 V ágon a túlterhelés miatt esni kezdett a feszültség, a PWM rádolgozik, hogy kompenzálja a terhelést.

Ennek hatására az 5 V ágon pillanatra felugrik a feszültség, még mielőtt a védelem azt érzékelve leállítaná primer vezérlést.

Úgyhogy nem jó ilyenekkel játszani, sokszor meg lehet úszni, néha nem.

2019. nov. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!