Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tapasztalt rádióamatőröket...

Tapasztalt rádióamatőröket kérdezem. Ha szeretnék én is vizsgát tenni, mily módon lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Úgy értem, konkrét tanfolyam van, vagy bemegyek úgy, mint a nyelvvizsgánál, és megírok egy tesztet? Melyik sávra kapok engedélyt? Az összes amatőrre, vagy egy engedély egy frekvenciasávra szól?

Van valaki itt, akit megkereshetek privát üzenetben további kérdésekkel?

A válaszokat előre is köszönöm.



#amatőr rádiózás #Rádió amatőr vizsga
2019. nov. 23. 00:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Itt:

[link]

szépen leírják, hogyan érdemes felkészülni rá - még a vizsgára való jelentkezés előtt van némi teendő.


A vizsgára való jelentkezés az NMHH-nál történik:

[link]

ezt az űrlapot kell kitölteni:

[link]

vagy ha jobban szereted a papír formátumot, a 5/2013. (IX. 25.) NMHH rendelet 2. mellékletét:

[link]

kinyomtatod, kitöltöd, beszkenneled és elküldöd a feo@nmhh.hu címre


Kapsz egy csekket, befizeted, majd - a vizsgát megelőzően legalább 14 nappal korábban - kapsz egy időpontot, hogy mikor lesz a vizsga.


2019-es vizsgák időpontja:

[link]


"Úgy értem, konkrét tanfolyam van"

Nincs kötelező tanfolyam - magadtól is elsajátítható - de érdemes egy helyi rádióklubot felkeresni.


"Melyik sávra kapok engedélyt?"

Az engedély fokozatától - CEPT Novice, HAREC - függ:

[link]

2019. nov. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ.
2019. nov. 23. 02:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!