Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért lesz ilyen a forrasztópá...

Miért lesz ilyen a forrasztópáka hegye?

Figyelt kérdés
Fél-1 óra forrasztás után az összes pákahegyem ilyen lesz: [link] Mintha az ón kimarná őket. Én csinálok valamit rosszul, vagy a hegyek ilyen rossz minőségűek?

2019. dec. 2. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
A képröl nem lehet megállapitani a hegy anyagát illetve bevonatát (ha van?). A rezet oldja valoban az on.
2019. dec. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rossz minőségűek a hegyek. Természetes, hogy az olvadt ón-ólom ötvözet magába oldja a pákahegy anyagát, ha gyenge a bevonat. A sima vörösréz pillanatpáka hegyeknél lehet ezt a legjobban megfigyelni. A jobb bevonatok, pl. a Weller hegyek bevonata sokkal tovább bírja, persze azok sem tartanak örökké.

Ha nagyon zavar, vegyél méregdrága ezüst tartalmú forrasztóónt, az nem bántja a gagyi hegyeket sem ilyen mértékben.

2019. dec. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól látod, a forrastó ón oldja a rezet (ezért tud jó kötést létrehozni). Gagyi pákahegy ennyi.
2019. dec. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Azért ilyen gyorsan nem kellene amortizálódnia, nekem a Kínából rendelt Hakko 900M formájú rézhegyek is jóval tovább tartanak.

Véletlenül nem savas belű ónt használsz?

Az is még egy érdekes fajta, vasat jól lehet vele forrasztani (lemezek, rugók), de elektronikához nem való. Sercegő hangjáról is felismerhető forrasztás közben (mintha vizet tartalmazna, ámbár nem az).

2019. dec. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából most Lux forrasztóállomást használok, előtte Parkside volt, mind2 -höz gyári hegyet és ónt használtam. És néha szokott sercegni, szóval tulajdonképpen a hegy és az ón is a baja akkor. Lehet érdemes lenne befektetnem egy jó Weller pákába, és vennem kéne jobb ónt is. Bent a suliba szerintem minimum 20-30 éves Weller pákákat használunk, és tökéletesen bírják, olyanok, mint a tankok, ha lehet így mondani. Hoznék is haza egyet, csak kéne nekik trafó.
2019. dec. 2. 20:07
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
JCD 908S 80W csak kb. 10$ Kínából.
2019. dec. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!