Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen multimétert vagyek?

Milyen multimétert vagyek?

Figyelt kérdés

nincs szükségem sok extrára, de jól jön, ha automatikusan választja a határt, jelez szakadást, és pl. kondenzátort, frekvenciát is mér.


És még egy fontos kérdés, amiről nem találtam az interneten leírást: mit tud az elemtesztelő mód a feszültségmérésen felül egyes multimétereken?



2019. dec. 12. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Elemteszter egy kis terhelést is tesz az elemre (ellenállást), miután az elemek mérése terheletlenül átverős lehet.

Van olyan, hogy ad le feszültséget, de nem bír el semmit, a megnövekedett belső ellenállás miatt.

Az Aneng AN8002, ZT102, illetve ugyanaz, csak más néven forgalmazott multiméterekkel profi munkát is lehet végezni, olcsók is.

Elemet nem tesztel, de ez érdektelen, vagy csinálhatsz műterhelést is.

2019. dec. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szirty ***** válasza:

Nem ajánlok típust/gyártót, de engem két dolog nagyon zavar:

Az automatikus méréshatár váltás és a lassú mérés.

Ha ez a két tulajdonság esetleg egyszerre jellemzi, az a használhatóság határát súrolja véleményem szerint.

Az 1-2 mérés másodpercenként nagyon kevés.

Főleg ha automata. Rámérsz valamire és mire kiakrobatázza magát egy örökkévalóság.


Ha gyors a mérés, akkor hasznos ha van rajta analóg skála is.


A másik ami zavaró, ha van háttérvilágítása a kijelzőnek és az túl hamar (4-6 másodperc múlva) automatikusan kikapcsol.


Gyakorlati tapasztalatok alapján én ezeket a tulajdonságokat (is) figyelembe venném.

2019. dec. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"pl. kondenzátort, frekvenciát is mér."

Erre a kettőre ne alapozd az olcsó műszeres projekted. Inkább keress műszert ezek nélkül.

A kapacitás mérés ami ezekben van, nem helyettesíti az ESR tesztelést. Tehát a kapacitásmérő mérheti jónak a kondit, mikor az ESR rossz.

A frekvencia pedig eléggé megbízhatatlan ezekben. Azt hogy a konnektorban 50 Hz mérhető, azt enélkül is tudod.

2019. dec. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2

Az általam említett (#1) típus (egyforma típus) ilyen gyermekbetegségekből már kinőtt.

4 digites kijelző, EEPROM-ban tárolt méréshatáronkénti kalibráció, gyors mintavételű processzor.

A szakadásvizsgáló sípoló hangjának van egy minimális késleltetése, ami még kibírható, ha szokatlan is, a klasszikus műszerekhez képest.

Háttérvilágítása van ugyan, de azt be sem szoktam kapcsolni.

Ami legzavaróbb talán, hogy 14 perc után bead egy figyelmeztető kettős sípolást, majd 1 perc múlva egy hosszú sípolással sértődötten kikapcsol, ha nem kapcsolok rajta semmit.

Ez az éles hang zavaró és felesleges, inkább kussolna el csendben. A piezo sípolót kikötni persze nem lehet, mert akkor a szakadásvizsgáló sem sípolna. Esetleg a halkítás (ellenállás beiktatása) lehetne egy középút.

Hogy 15 perc után akár mérés közben is faképnél hagy, az sem öröm, de inkább elviselhető, az elem vagy akku kímélése érdekében (2x AAA akkuról is működik). Hiszen az még kellemetlenebb, amikor bekapcsolva felejtjük és leszívja teljesen.

Mindamellett ez a védelem a sípolással együtt kiiktatható, ha a sárga gomb nyomása mellett tekerem be a forgóváltót.

Továbbá mindezek ellenére is ajánlható szerintem, kezdőknek mindenképp, de dolgozni is lehet vele.

2019. dec. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szirty ***** válasza:

Az szokott még zavarni amikor a mérőváltó kapcsolóval lehet ki és bekapcsolni (Off állás). Tehát nincs külön ki/be kapcsoló gomb rajta. Így állandóan recsegtetni kell a kapcsolót, pedig sokszor van hogy ugyanoda állítom 4-5 mérés során is akár.


A háttérvilágítás műhelyben/laborban nyilván nem fontos. Inkább terepen dolgozva válik fontossá.

2019. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 5

Az említett típus ettől mentes, legalábbis automatikus leállás esetén a sárga gombbal ismét éleszthető.

Csak annyi, hogy először az alapértelmezett módra áll.

Ohm-állásban ez az első nyomás, azaz kettőt kell nyomni, ha a szakadásjelzőt akarom használni (sípoló), harmadik a diódateszt, negyedik a kapacitás.

V-állásban DC az első nyomás.

Diódateszt mellesleg a fehér LED-et is nyitja, azaz halványan világít tőle 2,5 V körül.

Van olyan műszerem is, amin külön főkapcsoló van, de az régebbi is, kopottabb is, nagyobb méretű, kapacitást nem mér ekkorát, úgyhogy ez kompromisszumok kérdése is. Mikor, melyik jobb.

2019. dec. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Teljesen felesleges szerintem automatikus méréshatár váltósat venni.

Amiket felsoroltál,nem igen kapsz csak drágán.A kapacitás mérés pontossága és megbízhatósága elég bizonytalan a normál multiknál,én 10 év alatt kb 5x mértem vele kondit,pedig sokat használom.

2019. dec. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

13$ nem olyan drága:

[link]

Ha kezdő koromban ilyenek lettek volna, nekem tökéletesen megfelelt volna, illetve manapság is rendesen tudom használni.

Nem mér lassan, nem vált lassan, pontos is, célnak megfelel.

2019. dec. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!