Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Konnektorról kérdés? Villanysz...

Konnektorról kérdés? Villanyszerelők?

Figyelt kérdés

Szóval az a kérdés merült fel bennem, hogy ha a konnektorban a vezetékek gyengén vannak meghúzva ugye az veszélyes mivel kontakthiba léphet fel ami melegedéshez vezethet rosszabb esetben még tüzet is okozhat. De mi van akkor ha a villásdugó van rosszul benyomva? Most a védőföldelés nélkülire gondolok ( [link] Mivel ezek könnyen akár ki is csúszhatnak a konnektorból. Ez alapján ezek a villásdugók nem is biztonságosak? Mivel rossz érintezés esetén szintén túlmelegedhetnek, főleg ha valami nagyobb fogyasztó van rákötve. Bár olyasmi mint a villanybojer stb. földeléses dugóval vannak de pl. a házimozimnak simán földelés nélküli van és van azis pár watt.


Köszi a válaszokat és bocsánat ha hülye kérdés.


2019. dec. 25. 20:35
 1/7 A kérdező kommentje:
A kép helyes webcime: [link]
2019. dec. 25. 20:36
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez az, hogy ilyenekkel nem hősugárzókat táplálnak, ezért kisebb szorulás is elegendő a működéshez.

Csak legyen valami fémes rögzülése, azaz stabilan érintkezzen. Kézzel való mozgatásra ne legyen érzékeny, ne szakadozzon, ne szikrázzon sötétben például.

Könnyen kicsúszik, az előfordul, de ezzel együtt is lehet stabil az érintkezés.

Ha nagyon kitágult a hüvely, akkor kell ellene tenni.

2019. dec. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyobb teljesítményű földeletlen eszközökhöz már ilyen dugót használunk


[link]

2019. dec. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, amit a masodik valaszolo kuldott az lenne a megfelelo dugo szerintem is minden eszkozre. Ezert nemertem ezeket a sima villasdugokat amit kuldtem en, hogy sokkal konnyebben kicsuszhat es okozhat kontakthibat. De amit a masodik valaszolo kuldott szinte eselytelen hogy veletlen kicsusszon a helyerol
2019. dec. 25. 22:02
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem arrol beszelek, hogy olyan nagy gond lenne visszadugni de egy fokkal veszelyesebb is ha tobb eselyt adunk a kontakthibara.
2019. dec. 25. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:

A vastagabb villával szerelt dugó a nagyobb áramfelvételű készülékekhez való, mint például hajszárítóm is van ilyen.

1600 W-os. (!)

Szakmai szempontból tekintve bután fogod fel ezt a dolgot, de ezt bővebben már kifejtettem (#2), nem értetted meg, ezért vagyok kénytelen másképp fogalmazni.

2019. dec. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nem arrol beszelek, hogy olyan nagy gond lenne visszadugni de egy fokkal veszelyesebb is ha tobb eselyt adunk a kontakthibara."

Sok-sok évtizede bevált dolgokról van szó. Nincs miért paráznod.

2019. dec. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!