Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tönkrement a lámpánk, vettem...

Tönkrement a lámpánk, vettem újat, hogy kicseréljem.3 vezeték, a fázisceruza az egyiknél erősen világított, a másodiknál csak halványan, a harmadiknál egyáltalán nem. Melyik melyik lehet?

Figyelt kérdés
Színkód nincs, panel lakás, szürke vezetékek.
2019. dec. 30. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha csillárkapcsoló van (dupla kapcsoló), akkor lehet mindkét világító a kapcsolt fázis, kapacitív átszűrődéssel.

Amelyik nem jelez, az pedig nulla.

Védőföld valószínűleg nincs odavezetve, arra amúgy sem kellene jelezni semmit.

2019. dec. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mellesleg, ha szimpla kapcsoló van, még akkor is lehet a falban egy bekötetlen szál, ami arra készült valamikor és kapacitív úton bejelezhet halványan.
2019. dec. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szirty ***** válasza:
28%

Olyan kevés információt árultál el, hogy lehetetlen megmondani a tutit, csak ráhibázni lehet.


1. Milyen lámpa?

2. Milyen színűek a vezetékek?

3. Milyen kapcsoló van? csillárkapcsoló (dupla) vagy szimpla?

4. Amikor vizsgáltad be vagy ki volt kapcsolva a kapcsolója?

5. Ha csillárkapcsolója van, akkor melyik volt ki és bekapcsolva?


A tippem az, hogy amelyiken nem világított az a nulla, szabvány szerint kék színű.

Amelyiken erősen világított az egyik kapcsolt fázis, ami épp be volt kapcsolva (szabvány szerint fekete színű).

Amelyiken gyengén világított az a másik kapcsolt fázis ami épp be volt kapcsolva (szabvány szerint fekete színű). Esetleg továbbmenő fázis ha nem csillárkapcsoló kapcsolja és több lámpa is van az áramkörön...


Amúgy ha fogalmad sincs mi micsoda, akkor ne szerelj villanyt! Hívj szakembert!

2019. dec. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szirty ***** válasza:
Helyesbítés: ...a másik kapcsolt fázis ami épp KI volt kapcsolva.
2019. dec. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lebontottam a szürke borítást, egy kék van, azon nem jelez semmit a fázisceruza és két fekete, az egyiknél erősen világít a másiknál csak halványan. A villanykapcsoló csak szimpla. Ha jól emlékszem, akkor korábban a kék és az a fekete volt bekötve amelyiknél erősebben világít a ceruza. Az új csillárnak fém a teste és van hagyva a földnek is egy hely.
2019. dec. 30. 14:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor mégis vannak színek, mondjuk ezt látatlanban is írhattam volna, csak hirtelen nem ugrott be.

Test földelésének túl sok értelme nincs egy csillárnál, ha az nem elérhető magasságban van.

Szerelésnél pedig a létra is szigetelhet, ha olyan.

De úgy látom, nem is fogod tudni leföldelni, többi infó az előzményben.

2019. dec. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A halványan világító fekete vezetéket kihagyva bekötöttem a két másikat, működik. Köszönöm a segítséget!
2019. dec. 30. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!