Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vajon hibás az akkumlátor?...

Vajon hibás az akkumlátor? Olom sav akkumlátór megfelel erre a célra? ( aktiv hangszóró müködtetésére)

Figyelt kérdés

A minap.vettem egy gogen hangszórót , ami 36 w teljesitményü

Az akku nagyon gyengének tünik . Első használatkor nem volt benne semmi szufla , ezért gyanitom hibásnak.

Feltöltés után is csak 1 orát birta max hangerőn a hangszóró. A gyártó szerint max hangerőn 5 irát is ki kell birnia neki. Az akku 12 v es 5 ah kapacitásu. Azt szeretném megtudni hogy lehet e tenni bele 12 v 5 ah- akkut, ami olom sav akkumlátor( zselés) , a gyári is ilyen csak szerintem hibás...


2020. jan. 1. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha valóban azonos kémiájú, lehet nagyobb kapacitású, vagy több párhuzamosan is.

Nem árt a töltésnek, ahogy szokták kérdezni, butaság.

Csak tovább tart a feltöltés, de tovább a kisülés is.

2020. jan. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a hangszóró 36W teljesítményű, akkor at erősítő hatásfokokat is figyelembe véve felvesz 50W-ot. Ez ugye

12V-on, 5A (48W), az akku 5Ah-ás, 1 órára elég.

Úgyhogy az 1 órás üzemidő indokolható.

Ez az akku 5 órát semmiképpen nem bírhat ki...

A szokásos vásárlói mit mondjak: megtévesztő csalogatás.

2020. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12V-on 4A....
2020. jan. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt meg mindenképp leirnám .. : az ismerősömnek pont ilyen hangszórója van és neki az akku kibir 3- 4 orát maxon ( függöen a zenei stilustól)
2020. jan. 1. 21:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Mégegyszer leírom, számszakilag is alátámasztottam: ha tényleg 36W a hangszóróra jutó teljesítmény, akkor max. 1 órát bír.

De a 36W se igaz egyrészt, másrészt ha tudja is a 36W-ot, akkor az csúcsteljesítmény, az átlag nyilván kevesebb.

Ha barátod készülékét nézzük és az adatok igazak (ez már reális), akkor az átlagteljesítmény nem éri el a 10W-ot sem. (Örökmozgó, "örökszóló" nincs).

Panaszod jogos lehet, vidd vissza, reklamálj.

2020. jan. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Így lepleződnek le a hazug teljesítmények. A kérdező kedvéért megjegyezném, hogy érthetőbb legyen:

12V x 5Ah = 60 Wh energiamennyiséget tárolhatna az akku, ha igaz lenne az 5 Ah, noha az is csak névleges érték.

Legyen elméleti 4 órás üzem:

60/4 = 15 W

A veszteségek miatt még ennyi sem.

2020. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A gyári akku az 4 ah - s , s az érdekelne legjobban , hogy érdemes kicseréljem 5 ah -s olom sav akkura ?
2020. jan. 2. 13:42
 8/8 A kérdező kommentje:

Meg van a probléma forrása , a gyárri akku hibásnak bizonyult ezért kicseréltem , igy most már nincs probléma az üzemidővel

Basszusos zenéket halgattam többségben es igy kibirt 4 és fél orát max hangerőn.

2020. jan. 8. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!