Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen motort tegyek az...

Milyen motort tegyek az oraforgatoba?

Figyelt kérdés
Az lenne a lényeg, hogy tudják adott sebességgel, adott ideig forgatni az egyik irányba és aztán a másikba. Gondolom lepteto motorra lesz szükségem, de azt hallottam ezek zajosak tudnak lenni. Vannak ebből csendesebb fajták, vagy milyen módokon tudok a hangeron csökkenteni a szigetelesen kívül? Illetve körülbelül mekkora teljesítményre lehet szükségem?

2020. jan. 10. 07:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%

Milyen óra, mi forgat?

Kínából lehet rendelni erősítőhöz való potméteres hangerőszabályzót, amit motor forgat. Komplett vezérléssel, távszabályzóval együtt.

Régen az őskorban ezt én úgy oldottam meg, hogy a potméteren volt egy nagyobb szíjtárcsa (kazettás magnó lendkerekéből), valamint a motor is a magnóból, de saját szabályzója nélkül.

A motort pedig rövid impulzusokkal vezéreltem, így rángatva, de lassan forgott, a kívánt irányba.

Egyszerű DC-csökkentéssel nem ment, mert úgy nem volt nyomatéka a motornak.

Persze, ma már én sem így oldanám meg, csak az érdekesség kedvéért írtam.

2020. jan. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Szirty ***** válasza:
Biztos az órát akarod forgatni nem az óra mutatóját?
2020. jan. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

#2

A leírás alapján, magát az órát.

2020. jan. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Magát az órát szeretném forgatni. Keressetek rá oraforgato néven és látni fogjátok mire gondolok :) Automata oraknal hasznos lehet ha mozgásban van tartva, mert így nem fog megállni és nem kell allitgatni minden felvetelnel.
2020. jan. 10. 17:12
 5/22 Szirty ***** válasza:

"Keressetek rá oraforgato néven és látni fogjátok mire gondolok"


Olyat nem lehetne hogy TE fektetsz energiát abba hogy pontosan írod le mire is gondolsz ahelyett hogy már a kérdést is nekem kell kitalálni?

2020. jan. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, nagy átlagban mennyien használnak még karórákat, pláne mechanikus szarokat (már akit nem érdekel a flancolás), én is már nagyon régen leszoktam róla.

Úgyhogy sokak számára nem olyan egyértelmű, hogy miről beszéltél, illetve szívatod feleslegesen a válaszadókat, felületes fogalmazással.

2020. jan. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nincs felületesen megfogalmazva. Ez a neve: oraforgato. Elhiszem, hogy valaki nem ismeri a szót, de akkor megnezi, ha segíteni akar. A leptetomotort sem ismeri mindenki valószínűleg, de nem magyarázhatok meg minden szót.

Az, hogy szerinted a mechanikus órák szarok, az egy vélemény, szerintem nem azok és nem is tartozik ide.

2020. jan. 10. 20:38
 8/22 Szirty ***** válasza:
0%

"Nincs felületesen megfogalmazva."


Felületesen van megfogalmazva.

Amikor leírtad te tudtad mire gondolsz. Én pl. másra gondoltam.

2020. jan. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
A tudásod felületes. Ennek ez a neve, nem más.
2020. jan. 10. 21:50
 10/22 Szirty ***** válasza:

"A tudásod felületes. Ennek ez a neve, nem más."


Lehet hogy a tied felületes.

Ilyen neve több mindennek is van.


Mint ahogy kék is sok minden lehet, nem csak egy kötött pulóver.

No mindegy...

2020. jan. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!