Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Par Ah-s akkumlator toltese...

Par Ah-s akkumlator toltese napelemmel?

Figyelt kérdés

A feladat adott,egy kis robogo aksit kellene,mivel a projekt amihez kell aramforras nelkuli helyen van.

Ezt a kombot neztem ki:

[link]

[link]

A cucc ami hasznalna kb 2W-ot eszik,vagy max 8-at ha veletlen annyi villanyom lesz hogy fel tudom csavarni.

Ezert gondoltam a fentiekre,meg egy pl 4Ah-s robogo aksira.

Koszi!



2020. jan. 12. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

mit akarsz táplálni vele? világítást?

mert akkor a robogó akksi nem a megfelelő választás.

munkaakkumulátor kell, nem indító akkumulátor.

2020. jan. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szabályzó adatlapján 15 V max bemenőfeszültség szerepel, míg a napelem 17,5 V-ra is felszaladhat, terhelés nélkül. Ez akkor állhat elő, amikor az akku már feltöltődött és a vezérlő lekapcsol.

Bár szerintem nem életszerű, hogy ennyit ne tudna elviselni.

Meg úgy tűnik, hogy áramot nem szabályoz, vagyis csak a napelem saját áramkorlátja határozza meg a töltőáramot. Ezért nem is szabad rákötni 4A, illetve 53 W feletti képességű cellát.

Kisebb akkuhoz egyébként még szabályzó sem mindig fontos (ha figyeled a feszültséget), mert a napelem maga is áramgenerátoros jellegű, azaz áramkorlátja (belső ellenállása) van, ezt láthatod az adatlapon is.

Annyi, hogy egy MPP-szabályzó jobban megtalálja az optimális munkapontot, de ilyen kis játékszereknél ez nem túl kritikus.

Valamint szabályzó nélkül kellene egy dióda, ami nem engedi visszafelé folyni az áramot az akkuból a napelembe, amikor nincs fény.

2020. jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Egeszen konkretan egy kis kezi adovevorol van szo,ami atjatszokent uzemel.

Figyelni sajnos nemtudom,egyedul lenne hagyva,emiatt kellene egy toltesvezerlo mindenkepp.

1W vagy 4W az RF kimenoje,ebbol tippeltem hogy 2-6W kozott lehet amit max felvenne,termeszetesen az uresjarati idoben kb par 10mA lehet az aramfelvetele.

Igy tunt jo kombonak a fenti,talan meg ilyen felhos idoben is tolt egy picit,naposban meg gyorsan feltolja.

2020. jan. 13. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!