Na ez miért van?

Figyelt kérdés

Miért van, hogy sok ember szemében az Iphone, és gyakorlatilag minden Apple termék a csúcs, és ha kell hitelre is, de megveszik. Sokan a sulis gyereküknek is, ha eleget rinyál érte.


Viszont mellette a valóban értékes, minőségi holmikra nem költenek. Pl.: Zippo öngyújtót is alig látok, nem még S.T. Dupon terméket. Órából a divatórák, meg a kínai hamisítványok jönnek szembe, miközben egy 200+-os Certina vagy egy 300-as alap Omega antik már a "Hülye vagy, hogy ennyit kőtesz, ott a telefonon a órah!" kategória. Tollak...még az alap Parker modellek is ritkán látottak, inkább 50 forintos eldobósak vannak a zsebekben.



2020. jan. 15. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Az a baj, hogy ezt csak ti akarjátok hinni, hogy sokan hitelre vesznek. Tényleg ennyire hihetetlen, hogy vannak emberek, akiknek magas végzettségük, és/vagy jó munkájuk, jó fizetésük van, és megengedhetnek maguknak ilyen dolgokat?
2020. jan. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1.-nek.


Ezt tudom, de miért kell másokra erőltetni az "ALMÁS FELSŐBBRENDŰSÉGET", miközben csak pénzes prolik, hiszen a ruházatuk, kiegészítőik, kocsijuk, csupán felszínes/villantós vacak?

2020. jan. 15. 18:22
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

" miközben csak pénzes prolik, hiszen a ruházatuk, kiegészítőik, kocsijuk, csupán felszínes/villantós vacak?"


Ez megint csak tévhit, egy olyan dolog, amivel nyugtatni, vigasztalni akarjátok magatokat, sajnos le kell írjam, az irigység miatt. Azt mondod magadnak, hogy "Oké, iPhoneja van (nekem meg nincs), de mellette egy proli, felszínes/villantós.", és így próbálod magadnak beszugerálni, hogy valójában milyen szar neki.


Pedig ez nem így van. Én múlt héten vettem 385 ezer forintért új telefont, és nem részletre, nem kell éheznem miatta, nincs gond a ruháimmal, nem kellett eladnom a lakásomat, stb. Proli sem vagyok, mert tisztviselő, pedagógus családból származom. Egyszerűen jól keresek, és szeretem a minőségi dolgokat. Ki is tudom fizetni, akkor miért ne tenném meg? Engem a tollak, öngyújtók nem mozgatnak meg, engem ez izgat (sok más egyéb mellett).

2020. jan. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Engem a tollak, öngyújtók nem mozgatnak meg, engem ez izgat (sok más egyéb mellett)."


Rendben. Mást meg a telefon nem mozgat. De mégis a Apple tulajok támadnak be másokat, és proliznak, ha meglátják, hogy valakinél olcsóbb készülék van.


Tudom, mert nekem tilos az okos, így csak nyomógombos, kamera és GPS nélkülim lehet. De nem kell az én sarkos példám, elég, ha egy fullos Samsungod van.

2020. jan. 15. 18:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Én azokat szoktam leoltani, akik megpróbálják elhitetni (önmagukkal és másokkal is), hogy egy hatvanezres, műanyagházas, LCD kijelzős stb, telefon tud annyit, mint egy csúcs CPU-s, alu házas, super retina OLED-es 400 ezres telefon. Mert ez egész egyszerűen nem igaz. Ilyenkor persze mindig előjönnek ezek az irigy mentalitások, amiről te is írsz. De én ezt sosem értem. Jó, én tényleg a világ egyik legdrágább telefonjával mászkálok, de a kocsim meg csak egy kétmilliós, használt középkategóriás, ettől még nem vagyok irigy arra, aki húszmilliós kocsit vesz, de hozhatnék millió példát az életből. S nem kezdem mondogatni, hogy "Minek húsz milliós kocsi, mert az én kétmilliósom is ugyanúgy gurul, meg bele lehet ülni, és ugyanúgy van benne kormány, meg pedálok!", pedig ez egész egyszerűen nem igaz, mert egy húszmilliós autó nem azért annyi, mert vannak hülyék, akik megveszik, hanem azért, mert az egy prémium kategória, és annyival többet is ad, mint egy Suzuki. És ez igaz minden területre.
2020. jan. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen gyújtóm van, a csicska zippók vigyázzba állva jelenthetnek neki:

[link]

A Parkert a neve tartja a felszínen, a tulajdonoscserék és az áthelyezett gyártások során tucattermékké vált, a minősége nem fedi az árát.

És valóban butaság órára kiadni 2-300 ezret.

Mostanában űrtoll betéteket használok a nem-parker tollaimban.

Szóval van élet az átlagosan félig tájékozott sznoboskodás mellett is.

2020. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Apple tulajok támadnak be másokat"

Szerintem félrecsúszott valami a gondolkodásban... Nekem is almás telóm van, amit olyan tokban hordok az Általad említett okokból, hogy senki meg sem mondaná, mi van benne. Emellett almás órám is van és Airpods-om is. Tervezem továbbá egy almás laptop megvételét is. Nekem ez jelenti a minőséget, nem az aktuális divat. Ja és használtan semmilyen műszaki terméket NEM veszek...

Miből van rávaló? Hetente 6-7 napot melózom, mert nem büdös a munka, nem járok kocsmázni/bulizni és ebből tudom finanszírozni ezeket a dolgokat. Ja és persze nem voltam lusta tanulni sem, mert a tudás mindig kifizetődő befektetés...

2020. jan. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Az előző válaszolók leírták a lényeget. Annyit hozzátennék még, hogy a toll, öngyújtó olyan dolgok amiket nagyon könnyen el lehet hagyni (pl. Rengetegszer láttam úton útszélen elhagyott öngyújtókat), meg egy toll is könnyen elkopik, 3-4 éve kaptam valakitől egy gravítozott Parker tollat, ma már elég rossz állapotban van, a gravírozás se nagyon látszik már rajta. Ezzel szemben telefont sokkal többet használod, sokkal többet kell nyújtania, akár 5 évre is vehetsz, főleg ha iPhone, mert az sokáig kapja a frissitéseket (pl. nekem a 2016-os iPhone se-m van, és meg fogja kapni a következő IOS-t is, egyébként

mai napig semmi gond nincsen vele,) De a 2013-as (vagy 2015, vagy valami ilyesmi) Macbookom is teljesen jó még, egyszerűen nem akar tönkremenni, szerintem ez az amiért az Apple termékek vonzzák az embereket, megbizható, biztonságos, nem megy hamar tönkre (de ez más márkákra/termékekre is igaz lehet). Az meg baromság, hogy sokan hitelre veszik az iPhonet, ez általában az Apple utáló ha ő megengedheti és én nem akkor szar emberek önigazolása, egyrészt éppeszű ember nem fog hitelre venni telefont, másrészt aki pedig mégis az nem fogja hangoztatni.

2020. jún. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A telefon használati tárgy, elképesztően sokmindenre használható egy komolyabb modell. Ez nem mondható el a pusztán presztizs miatt vásárolt tárgyakról (drága óra, toll, stb).

Szerintem sokan tévesen menőzési szándékot vélnek felfedezni egy drágább telefon tulajdonosában, de ez csak egy illúzió, mert túlnyomó többségben nem menőzésből vesznek pl. iPhone-t, hanem a minősége, a tartóssága, a sokoldalúsága miatt. Vagyis nem összevethetó az értelmetlen szuperdrága órákkal, amik funkcióban semmilyen előnyt nem nyújtanak egy 2000 Ft-os digitális órával szemben, miközben a telefonok között hatalmasak a funkcionalitásbeli különbségek.

2021. febr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!