Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy AHD kamerarendszert...

Egy AHD kamerarendszert milyen kábellel szereljek be, ami nem jár (nagy) jelveszteséggel?

Figyelt kérdés

5db kamerát szeretnék bekötni, amiből 3 a műhelyen van, 2 pedig egy 4 méteres rúdon a műhelytől kb 40 méter távolságra. A problémám az lenne, hogy nem tudom, milyen kábelt vezessek el odáig, amivel megfelelő lenne az adott 1080p-s képminőség, tehát nem romlana. Utp kábelem van 100m, de CAT5E árnyékolatlan, és állítólag mivel nincs árnyékolva, így nem sok mindent fog érni. 20-as fekete gégecsövet vettem a kivitelezéséhez, és földbe ásva helyezném el. Illetve ebből adódóan lenne egy olyan kérdésem is, hogy ha utp-vel vezetem be, a táphoz külön kábelt (pl egy kéteres mt kábelt) kell alkalmazni, vagy egy utp kábelről mehet 2 érpár a videójelre, és 2 érpár a tápra?

Valamint ajánlják még kamerás célra a Koax kábelt is, viszont ezt nem ismerem, és nem tudom, abból milyen fajta kellene pontosan, illetve milyen tartozékok, csatlakozók stb.

A kamerák már fent vannak, a rögzítő megvan, tápegység is adott, már csak a bekábelezése hiányzik.



2020. jan. 19. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha földbe vezeted nem muszáj az árnyékolás.

elég a kábelen vinni az áramot, nem kell külön szál.

Ha felmégy vmelyik kamos üzlet oldalára, ott láthatod milyen koaxok vannak ha az kell, M-re kimérik neked tán 100ft/M az ára.

2020. jan. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Zzzoli ***** válasza:

Az előző nem tudom mit beszél, ne figyelj rá. Az utp kábel jó IP kamerákhoz és valóban megoldható a POE táplálás rajta keresztül, de nem alkalmas analóg videó rendszerekhez önmagában.

Ezekhez a kamerákhoz az RG59 típusú koax kábel szükséges a hozzá való szerelvényekkel. Olyan RG 59 is van, amely mellet párhuzamosan fut a DC tápláláshoz szükséges 2 db ér. Ilyen kell neked hogy ne kelljen külön húzgálni a vezetékeket. Viszont ha ennyire értesz hozzá, akkor csak húzd be a kábeleket és hivj valami havert aki ott van a témában, majd az beköti.

2020. jan. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az UTP-kábel szimmetrikus, földfüggetlen (érpáras) jelátvitelt valósít meg, aminek nem is feltétele a földelt árnyékolás, noha javíthat rajta, főleg hosszabb kábelnél.

A koaxiális kábel aszimmetrikus, földelt rendszer.

A kettő egymással nem felcserélhető, legfeljebb baluntrafó közbeiktatásával.

Balun egy rövidítés: balanced-unbalanced.

Létezik videó balun is ilyen célra, amit a kábel mindkét végén be kell kötni, úgy UTP-kábel is használható.

2020. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Zzzolinak! Mit nem lehet érteni? Utp-n igen is lehet analóg jeleket vinni, 4 ér azon megy a táp és a videó jel, ennyi, mit kell itt fikázni?! Nekem így ment, utána lehet olvasni!

(ki lennél hogy kisajátítod a fórumot)? OLVASSATOK UTÁNA.

2020. jan. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-mas jól mondja! Az árnyékolás azért kell ha 230-as vezeték mellett vezetjük kicsit hosszabb távolságon, akkor képi zavarokat okozhat.
2020. jan. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#1 és 4:

E felület célja nem lehet az, hogy szakszerűtlen butaságaid szó nélkül hagyja mindenki.

Marhaságokat írsz, kikapsz érte, ez így működik.

Sokféle gányolás is létezik a világon, ami működhet, de az attól csak gányolás marad és nem is működik minden körülmények között, jól.

2020. jan. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zzzoli ***** válasza:
4-es látom nem olvasol figyelmesen! :-) Úgy írtam hogy önmagában nem jó analóg jelátvitelre. Én is találkoztam már csavart érpáron történő analóg jelátvitellel, de ugye azért azt te is tudod hogy az nem csak úgy működik hogy az AHD kamera kimenetére rátekered az utp csavart érpárját :-)
2020. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!