Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Aluminium tekercses aszinkron...

Aluminium tekercses aszinkron motort tudok e ugyan azon átmérőjű, ugyan ojan menetszámu réztekercsel hellyetesíteni?

Figyelt kérdés

#Alutekercs #tekercselés.
2020. jan. 21. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Voltak olyan egyfázisú motorok, ahol a segédfázis kialakításának része az alumíniumból (nem ok nélkül) készített tekercs betervezett ellenállása.

Miért kell elrontani?

2020. jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez egy Hyundai kompresszor motor tekercse.

Teljes egészében alu tekercses.

Nem elrontani akarom hanem újra tekercselni.

2020. jan. 21. 21:22
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos leégett.
2020. jan. 21. 21:24
 4/8 anonim ***** válasza:

Amire én gondoltam, egyik tekercs rézből készül, csak a segédfázis alumínium, ha jól emlékszem. Mára elavult konstrukció, régóta más megoldásokat alkalmaznak: kondenzátor, vagy kisebb teljesítményen osztott vasmag, réz rövidzáras fázistolással.

Hogy a te motorod milyen konstrukció, azt így nem tudom elképzelni.

2020. jan. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is csak most látok ijet először.Ma már nem a tartóságra törekednek.

Ez egy visszárus gép Németországból,szinte új,2 hengeres 50 literes kompresszor.

Van rajta egy üzemi és egy indító kondi,az indító kondit röpsúly vezérli.

2020. jan. 21. 22:03
 6/8 anonim ***** válasza:
igen,mivel a réz és az alumínium ugyanakkora feszültséget bír el. viszont a teljesítményt és a tekercselt vezeték vastagságát írd meg privátba,mert csak úgy tudok segíteni.
2020. dec. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Feszültség nem értelmezhető az adott kontextusban, hiszen a feszültséget a szigetelés "fogja meg".

Vagy szakszerűbben fogalmazva a szigetelésen múlik a feszültségtűrés.

A fém nem szigetel, tehát ez így igen zavaros.

A terhelhetőség (áram) pedig a vezető keresztmetszetén múlik főleg, hogy egyebekbe most ne menjünk.

De ilyen szempontból sem egyforma az alu és réz, tehát egy ilyen valami kijelentés:

"igen,mivel a réz és az alumínium ugyanakkora feszültséget bír el."

Szerintem arra jó, hogy tanult ember agyában kiverje a biztosítékot, akkora agyrém.

Mint említettem, az alumíniumból készült segédfázistekercs ellenállása pontosan be van számítva és tervezve, hogy az kell oda, a megfelelő fázisviszonyok kialakulásához.

De nem vagyok motortekercselő, az is lehet, hogy valaki lecseréli rézre, módosítja a kondenzátor értékét, azután hadd pörögjön...

Elképzelhető, de attól még nem szabad ilyen csúnyán beszélni szerintem, nyilvánosan.

2021. jan. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rézből kb 25%-val vékonyabbat is használhatsz, a menetszam azonos legyen.
2021. aug. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!