Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért áll meg az automata...

Miért áll meg az automata órám, ha rajtam van?

Figyelt kérdés

Kaptam a napokban egy automata órát, viszont két nap után megáll.

Tudom, hogy elvileg úgy működik, hogy a kezemen húzza fel saját magát, de akkor, ha viselem, akkor nem mennie kellene állandóan?

Így, ha lerakom 5-6 órára akkor megáll. Ha felveszem akkor elindul, de hol megy, hol megáll. Az időt viszont így is újra kell állítanom.

Nem egy drága óra, talán emiatt áll meg teljesen miután lejár?



2020. jan. 29. 15:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 napig megy el. 40 másodpercig ha rázod teljesen felhúzza magát. Ez egy seiko 30 ezer forintos óra
2020. jan. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Kérlek válaszolj ezekre, megpróbálok segíteni.


1) Milyen óráról van szó? A legtöbb párezer forintos kínai automata járástartaléka pár óra csak.


2) Mit értesz azalatt, hogy két nap után megáll? Lerakod, és 48 óra után megáll? Vagy hordod, és úgy két nap múlva?


3) Hogy hordod pontosan? Mennyit van rajtad naponta, mit csinálsz napközben (pl sport vagy ülsz a fotelban és tv)? Mikor veszed le stb.


4) Ugyanakkor szokott megállni, vagy mindig máskor?


5) Akkor is megáll, amikor épp rajtad van?


6) Lehet húzni koronáról?


7) A súly forog? Vagy ha nem üvegből van a hátulja, akkor rázz rajta egy ütemeset, és elvileg hallanod kéne, ahogy pörög benne a súly.


8) Szkelettált óra? Azaz látod a szerkezetet föntről, vagy esetleg alulról?

2020. jan. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
Ha kínai óra, Korona van rajta.
2020. jan. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ezt hogy érted? Szinte az összes órán van korona, főleg a mechanikus órák közül.
2020. jan. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Ez is egy kínai szerkezetes automata óra, tehát nem várom el, hogy 40 óra legyen a járástartaléka,csak érdekel.

Egyébként nap közben rajtam van, de eddig sétán kívül semmi különöset nem csináltam vele. Ülök, max a lakásban járkálok. Hétfő reggel felhúztam, azóta szinte non stop a kezemen volt, kétszer vettem le míg fürödtem, vagy valami durvább dolgot csináltam, néhány óráig. És így, mégis ma hajnalban megállt. Aztán reggel elugrottam a boltba stb. akkor elindult magától, de persze nem járt folyamatosan,meg amúgy is be kellett állítani. Egyebkent ezt a két-három napot szinte hajszál pontosan végig járta.

2020. jan. 29. 22:45
 6/20 anonim ***** válasza:
Kérlek válaszolj a többi kérdésemre is :) Ennyi alapján leginkább arra tippelek, hogy csak simán egy gagyi, párezer forintos kínai óra.
2020. jan. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem szkeletált óra, és nem üveg a hátlapja sem. Hallani sem hallok semmit, ugyanis fém szíjas, és zörög.

Koronarol lehet húzni, hogyne lehetne?

És igen, a kezemen volt szinte végig, néhány óráig vettem le, és mégis megállt.

2020. jan. 29. 23:48
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik automata húzható koronáról, nyilván ezért kérdeztem :)


Fogd le a fémszíjat. Ha jó ütemben rázol rajta egyet, megállítod a kezed, utána pörögni fog még. Azt hallgasd meg. Mennyire sima, mennyi ideig pörög még? Én most kipróbáltam a Seikomon, kb fél másodpercig pörög, lehet hallani. A kínai automata órám koronáról is húzható, meg súly is van benne, az kb 4 másodpercig pörög még, sokkal kisebb az ellenállás. Jó lenne tudni, hogy a tiedben pörög-e egyáltalán, lehet be van ragadva egy picit, és azért nem/alig húzza a rugót.

2020. jan. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Semmit nem hallok tényleg. Az óra ketyegeset hallom, de mást semmit sem belülről.

Egyébként tegnap 2-kor felhúztam, éjfélig rajtam volt, leraktam, s most még mindig megy.

2020. jan. 30. 10:04
 10/20 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy automata? Nem lehet, hogy simán koronáról húzható csak? Az megmagyarázná, miért áll meg.
2020. jan. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!