Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehetséges egy műveleti...

Lehetséges egy műveleti erősítőt így bekötni?

Figyelt kérdés

Üdv.

Lehetséges olyan alkalmazása egy műveleti erősítőnek,ahol akár az invertáló, akár a nem invertáló bemenetek valamelyike nincs kontakba kötve semmivel?

Úgy értem,hogy a nyomtatott áramkörön nem megy sehova jelen esetben az IC 5-ös lába ami a + input.

Többi lába mind bekötve,de ez az egy nincs.

Ez egy előmeghajtó fokozat egy végfokban.

A negatív inputra fut be a jel, tehát akkor invertáló,ez oké,de ha invertálóként használjuk,akkor a +inputot a Gnd-re kell kötni,mert mindenhol ezt láttam a neten böngészve.

Ez egy gyári egység csomag,nem értem,hogy hibáztak e,vagy direkt ilyen?

Kipróbáláskor meg se nyekkent,és a kimenetén megjelent egy -13 voltos offset, ráadásul még az elkón is átszivárgott, mivel az a plusz felével áll szemben a műveleti outtal.

És onnan megy a végfok inputra.

De amint rátettem a Gnd-re a +input lábát abban a pillanatban beállt zéróra az offset,és még szól is szépen.

Jelen esetben egy mobillal meghajtva a műveletit,mind zeneileg,mind teszt hanggal,képes akár 1,4Volt AC -t produkálni a végfok bemenetére,és ha rákötök egy fülhallgatót,akkor még azzal is hallani hogy szól.

Most akkor ez így lesz jó ?

Mert ahogy gyárilag volt,úgy nem merném ráindítani a végfok részt, mert szerintem ki is lőné féltápfeszre az egész kócerájt.



2020. jan. 30. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt dolog, egyik bemenetet sem szabad levegőben hagyni.

Az invertáló bemenetre megy mindig* a negatív visszacsatolás, ahol az ellenállások arányával beállítható az erősítés.

A noninvert bemenet képezi ilyenkor a referenciát, ahhoz képest kell értelmezni a bemenő jelet, illetve a kimeneti szint erősítését is.


*Kivéve komparátor alkalmazásnál, ahol (elméleti) végtelen az erősítés. Gyakorlatilag a nyílthurkú erősítés áll elő.

2020. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a megerősítést !

Nézegettem közben, hátha a végfok bemenete olyan,hogy nem zéró feszültség mérhető rajta,mert valami okból kifolyólag elő van feszítve,de hangfrekvenciás erősítőnél ilyennel nem találkoztam, de ez marhaság is lenne szerintem.

Furcsáltam is mikor a fülhallgató katogott ha hozzá érintettem a kimeneten lévő kondihoz,mivel a dc-t meg kellene fognia, kivéve,ha fordított polaritás kerül rá.

Még jó hogy nem indítottam rá a végfok tápot, illetve,hogy külön van szedve a három részegység a panelen,és mind külön tápot igényel,így külön is indíthatóak.

2020. jan. 30. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!