Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 12 V-os akkumulátort, ami...

12 V-os akkumulátort, ami lemerült 6 V-ra, hogyan tudom feltölteni intelligens töltővel?

Figyelt kérdés
Az eszköz teljeset automatán működik, ezért 6 V-osnak érzékeli az akkumulátort, és nem tölti fel 12 V-ra. Mit kössek vele sorba, hogy 9-10 V-ig fel lehessen tornászni a feszültséget? Csak addig tölteném így, amíg el nem éri a 7-8 V-ot, onnastól 12 V-osnak veszi a gép. 6 Ah-ás.

2020. febr. 5. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sorba semmit, teljesen párhuzamosan köthetsz rá egy 12 V-os dugasztápot is, ami megemeli, utána azt leveszed és mehet rá a töltő.

Vagy rákötöd másik, akkura, autóra stb.

Sokan azt hiszik, a 12 V hirtelen ráadása túl brutális vagy zárlati áram folyhat, de ők nem tudják, hogy egy ilyen lemerült savas akku belső ellenállása igen megnő, nem nagyon vesz fel áramot 12 V-ról, eleinte.

Később a belső ellenállás csökken, akkor nő az áramfelvétel, majd a telítődés miatt ismét csökken.

2020. febr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként, ha nagyon óvatos akarsz lenni, egy 12 V-os izzón keresztül is bekötheted, ami korlátozza az áramot.
2020. febr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Mivel intelligens töltőről van szó, nem tehet be izzót. Mert amikor vizsgálja, mi van rákötve, bele fogja mérni az izzó ellenállását is, és jó eséllyel hibásnak fogja jelezni az akkut.
2020. febr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

# 3

Ezt nem nagyon sikerült felfogni neked.

Nekifutsz ismét, vagy kioktassalak?

2020. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

#4 nem eröltetném, csak az ossza az észt, akinek van is.

Akinek fingja nincs, mint neked, jobb ha kussol.

De várom az oktatást, kíváncsi vagyok miféle baromságot találsz még ki.

Ettől még tény marad, hogy sorbakötött izzóval nem fog működni. Egy izzó ellenállása néhány ohm - néhány tíz ohm. Egy akku belső ellenállása század - tized ohm nagyságrendű. Ha valóban intelligens a töltő, és néhány impulzussal megnézi, mit is dugtak rá, akkor egy hibás akkut fog megállapítani.

Cáfolj meg, nagyarcú!

2020. febr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Beszűkült látás, szemellenző. Az izzót nem az okostöltővel kötöd sorba.

#1 válaszomban világosan megírtam, hogy a túlmerült akku könnyen felhúzható egy 12 V-os dugasztáppal vagy másik akkuval.

Másodpercek alatt felugrik annyira, hogy utána az okostöltő is már jól érzékeli.

Opcionálisan megemlítettem (#2), hogy be lehet iktatni egy izzót is. Csak nem oda, ahová te képzeled. Ne nézz hülyének...

Szövegértelmezés, elvakított megint a rosszindulat. Sajnos nem először tapasztalom már ezt, 72 % irányából.

Tudtad? Van egy másik loginom, ami pont 72 %-on áll, de inkább nem használom, nehogy összekeverjenek veled.

Ha nem hiszed, be tudok jelezni vele.

2020. febr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 12 V-os táppal megtámogattam az akksit, ráraktam a töltőt, és bekajálta. Utána le is vettem a tápot, azóta tölt, mint a kisangyal.
2020. febr. 5. 13:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy dolgot még nem említettek: az olyan 12 Voltos aksi, ami lemerült 6 Voltra, már simán lehet hogy tönkre is ment. Nekem eddig 2db aksit sikerült 8 Volt alá merítenem. Az egyik 9 a másik meg (asszem) 21 Ah-s volt. Mindegyik tökéletesen működött, amíg rajtuk nem felejtettem egy terhelést és le nem merültek. Egyiket sem lehetett utána feltölteni.
2020. febr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Olyan is van. Hosszabb távú tapasztalataim szerint a (savas ólom) akku csak körülbelül engedelmeskedik a fizika törvényeinek. Volt olyan, amelyiket minden sátoros ünnep előestéjén behozott a hajtó, hogy gyengéden kezelgessem, és az elvárt legalább 3 év helyett egy év alatt tönkrement. Volt olyan, amelyikbe látszólag több vizet töltöttem, mint amennyi az egész űrtartalma volt, de a Bakony hidegében frankón indított előtte is. Volt egy autóm, amit átmenetileg kölcsönadtam. Nem mondtam, hogy a gyújtáskulcs kihúzható gyújtás állásban is. Úgy sikerült kihúzni, majd 2 napra otthagyni. A trafó, mire kipukkadt, olyan áldásos hatású volt, hogy a 60 mikroamperes alapműszert nem mozdította meg az akku. :D Egy jópofa lassú töltéssel két nap alatt tökéletesen helyrejött.
2020. febr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Velem is előfordult néhányszor, hogy autóakkut sikerült 0 V-ra lemeríteni, mégis megúsztam, csak fel kellett tölteni, nem lett baja.

Bekapcsolva felejtett autórádió, belső világítás, ilyesmi.

2020. febr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!