E-cigi 18 év alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A koromról többet nem szeretnék mondani, de 18 év alatti/kiskorú vagyok. Sajnos vagy nem sajnos, rászoktam a cigire. :/ Nyilván kívánom, hisz nikotin, de már ‘nem esik jól’. Nem mondom, hogy rosszul vagyok tőle, azért nem ilyen durván, de már szószerint érzem, hogy ezzel rosszat teszek magamnak. Amúgy nem túl sok ideje cigizek kb. fél éve, de nagyon rászoktam.


Szeretnék e-cigit venni. Tudom honnan rendeljek és honnan rendeljem, tudom a használatát (haverom+a jó kis youtube:D) de van pár kétségem... Szerintem egyértelműen látszik rajtam, hogy kiskorú vagyok. A futár nem fogja mondani, hogy nem vehetem át 18 év alatt? Nincs a dobozra írva, hogy +18? Nem kéri el esetleg a személyim a futár?? Tudom, beszari vagyok, de már mindent el tudnék képzelni mi történhet. XD Kérlek aki tud segítsen és a ,,Minek cigizel?” meg a ,,Csak tedd le a cigit!” válaszokat hanyagoljuk. Hidd el, én is letteném szívesen, bár ilyen egyszerű lenne. :)



#dohányzás #cigaretta #e-cigaretta #18 év alatt dohányzás
2020. febr. 13. 07:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton jogszabályok szerint tilos távkereskedelemben dohány termékkel kereskedni, márpedig (sajnos) az e-cigi annak számít. Minden olyan webshop, ahol van erre lehetőség, az illegális, persze ez nem jelenti azt, hogy nem rendelhetsz.

A futárnak semmi köze, hogy mi van a csomagodban, nem tud róla. Személyit maximum MPL szokott kérni, GLS, DPD, DHL és társai nem, feltehetően nincs is joguk.

2020. febr. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

kérj meg egy felnőttet!

csomószor vettem cigit srácoknak amikor még boltban lehetett árulni. (dohányboltba nem járok, leszoktam, piáról is cigiből is...

Mentem be a sparba, megkértek, megvettem, kihoztam nekik ennyi - én is voltam fiatal, jó volt amikor segítettek, visszaadom :)

2020. febr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még jöhetnek válaszok:)
2020. febr. 13. 13:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog kérni személyit a futár.
2020. febr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor ,,megmerjem” rendelni a cuccost? Attól is félek, hogy valamit elb*szok vele valamit vagy ilyesmi. :DD
2020. febr. 13. 19:09
 6/8 anonim válasza:

Szia

Lehet már megvetted?

Csak az érdekelne hogy melyik oldalról rendelted?

Végül elkérte a futár vagy simán ment?

Remelem valaszolsz:)

2020. márc. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
6/6 ez engem is érdekelne.
2020. szept. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Végül mi lett?
2021. márc. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!