Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Labortáppal kapcsolatos...

Labortáppal kapcsolatos LAIKUS kérdés?

Figyelt kérdés
üdv. Labortápokat nézegettem és azt látom,hogy beállítható rajta vagy a feszültségkorlát VAGY az áramkorlát. Olyan létezik,hogy mondjuk beállítok rajta 24V (25,2V) ot ÉS max 1A áramot? Youtube videókon is azt látni,hogy beállít mondjuk egy 24V fesz korlátot az áramerősség meg annyi amennyit felvesz. Nagy áramerősségű akkus eszközhöz készítenék nyák ot viszont a liion akkuk 20A -t is le tudnak adni és nem vágyom lakástűzre. Véletlen rövidzár esetén átment "hegesztő" üzemmódba az áramkör kivezető kábele.
2020. febr. 19. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden labortáp ilyen. A beállított feszültséget tartja, ha az áram nem éri el a beállított értéket. Ha az áram eléri a beállított értéket, akkor ezt az értéket nem fogja meghaladni, viszont a feszültsége lecsökken annyira, hogy ekkora áram folyjon a terhelésen keresztül. Akár rövidre is zárhatod, akkor a labortáp kijelzőin 0.00V és a beállított áramérték lesz.
2020. febr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Labortápoknál a feszültség beállithato és áramkorlát is. Nem tudom milyeneket néztél és miért Yt-n miért nem olvasod a kiválasztott labortáp speckoját?
2020. febr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

A két feltétel együtt érvényes.

Li-ion akkura viszont védőpanel kell, nem labortáp, vagy nem tudom, hogyan gondoltad.

Labortáppal tölteni lehet az akkut esetleg. Egy példával megvilágítva:

Li-ion, 2 Ah kapacitás.

CV: 4,2 V

CC: 2 A

A töltés akkor tekinthető befejezettnek, amikor az akku által felvett áram visszaesik C/10, azaz 0,2 A értékre. Ez a Li-on akkuk standard töltése.

2020. febr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat. Kedves #2,azért nézem YT -n mivel mint írtam a kérdésben laikus vagyok. Pont azért szeretnék venni egyet,hogy ne gyújtsam fel a házat egy durvább zárlattal. Egyébként ez egy véletlenül kiválasztott labortáp specifikációja:

[link]

ebből nekem nem derül ki,hogy amit leírtam azt tudja -e.

2020. febr. 19. 11:13
 5/6 A kérdező kommentje:
Szervizmérnök úr: van védőpanelem. Engem inkább a többi része érdekel. Atmel -es vezérléssel tervezek ezt azt csinálni. Az egész egy akkupakkal fog együtt működni. Az akkupakkot akarom helyettesíteni labortáppal addig,amíg tesztelem a nyákot. Sem az akkupakkot sem a töltő tápegységét nem akarom kinyírni tesztelés közben. Köszönöm a Te válaszod is.
2020. febr. 19. 11:16
 6/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Természetesen alap dolog, hogy labortápot használunk, tesztcélokra, javításokra.

30V / 5A max. adott a linkelt típusnál, így megfelel.

2020. febr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!