Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Stúdió monitorokat szeretnék...

Stúdió monitorokat szeretnék vásárolni keverés/mastering-re, Hip Hop műfajban. Na de melyiket?

Figyelt kérdés

A szoba méreteinél fogva 5 colosnál semmiképpen sem nagyobbat, illetve árat tekintve maximum 100. 000 ft/pár kategóriában. 4 kiszemeltem is van, amiket belinkelek, szerintetek melyik lenne a nyerő? Ha esetleg ezeknél van általatok ismert jobb választás a fent említett paraméterekkel, akkor viszont nagyon szívesem fogadom a további tippeket is!



M-Audio BX5 D3 - [link]


JBL LSR305P MKII - [link]


Mackie MR524 - [link]


KRK Rokit 5 G4 - [link]



2020. febr. 21. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
hali. ha teheted, keress egy olyan üzletet, ahol meg tudod őket hallgatni, pl. Hitspace. Az a legbiztosabb, ha a saját füled szerint döntesz. Így a paraméterek alapján a JBL, vagy a KRK közül választanék.
2020. febr. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a választ! (ment a zöld)

Sajnos nem áll módomban személyesen kipróbálni őket. Teszteket hallgattam mind a 4 monitort összehasonlítva. Nekem az M-AUDIO tűnik alacsony ára ellenére egyébként a legjobbnak munkára, ugyanis ez színes a legkevésbé a 4 közül, a többi nagyjából ugyanolyan... a KRK a legdrágább, viszont senki sem szokta javasolni, mondván, hogy kb egy jó Hi-fi hangfal semmi több. A JBL-t és a MACKIE-t gondolnám személy szerint a legjobb középútnak még zenehallgatásra és már munkára is. Jöhetnek a további gondolatok, kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, mások meglátásaira is!

2020. febr. 22. 09:57
 3/4 anonim ***** válasza:
El árulok egy kis titkot, ebben az árkategóriában mindegyik "stúdió monitor" csak hifi hangfal :) ettől függetlenül egy jó hifi hangfalon is lehet jól dolgozni. A mackie-t és az m-audio-t azért nem ajánlanám az adataik alapján, mivel nem igazán mennek 50hz alá, ami hip-hopban eléggé problémás lehet, ott eléggé fontos a basszus. Persze később bovitheted a rendszert egy melyladaval, sokan így csinálják.
2020. febr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok, ugyanis 8 éve egy 5.1-es házimozirendszert használok munkára! :)

A Mackie amúgy 45 Hz-ról indít, természetesen ez valóban fontos szempont, ugyanis subot nem akarok venni mellé!

Egyébként ő volna a favoritom csak messze meghaladja a költségvetésemet: [link]

Ez már nem Hi-fi, de ez is 45-ről indít.

2020. febr. 22. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!