Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem bootol be SSD-ről a...

Graydwer kérdése:

Miért nem bootol be SSD-ről a pc-m?

Figyelt kérdés

Üdv! Az lenne a problémám, hogy vettem egy Kingston a400 as SSD-t

(240gb), és rátelepítettem a Windows-t (win 10) és biosban beállítottam hogy arról bootoljon de újraindítás után vissza dob biosba. Eredetileg hdd-n volt a rendszer és ha most visszatelepítem arra akkor bebootol de SSD ről nem tud. Mi lehet a probléma? Válaszokat előre is köszi !



2020. febr. 23. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Tisztatelepítéssel telepítetted, vagy valamilyen klónozóprogrammal a HDD-n lévő rendszert klónoztad át SSD-re?
2020. febr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

8 éves a laptopom, kétszer telepítettem újra: egyszer újkorában, a gyárilag rátett és teleszemetelt rendszert cseréltem le tiszta Windows 7-re, második esetben kb. egy éve, a Windows 10 rendszert telepítettem fel. Közben több HDD és SSD megfordult a rendszer alatt, ami köszöni szépen, jól van. 20 perc alatt hiba nélkül, mindenestől és biztonságosan át lehet tenni a rendszert egy másik meghajtóra, ingyenes program is van rá. A hiba nem feltétlenül itt keresendő, hanem a telepítés idejére bennehagyott HDD-nél. Ilyenkor a telepítő valamiért ide helyez bizonyos fájlokat, így ha a HDD-t kiveszik, nem fog SSD-ről indulni a rendszer.

A mostani rendszerem (Windows 10) először HDD-n volt, majd egy 120 Gb-os Kingston, végül pár hónapja egy 240 Gb-os Samsung SSD-n. Sosem futottam bele nem induló rendszer problémába.

2020. febr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem, nem klónoztam a hdd-t

Pendrive rol telepítettem ssd re a win 10 et ugy hogy benne volt a hdd is, után a probáltam hdd nélkul is és ugy se indul.

2020. febr. 24. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!