Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik iPad-et érdemes választ...

Melyik iPad-et érdemes választani? Vagy inkább egy laptop?

Figyelt kérdés

Pár hónap múlva kellene egy laptop, vagy egy tablet az iskola miatt, ezért elkezdtem már most tervezgetni, mi lenne a megfelelő választás.

Jelenleg van egy régebbi laptopom, ami alap dolgokra (böngészés, dokumentumok) teljesen elegendő, 4 GB DDR3, Pentium 2020M, Windows 8.1, valamint mellette egy középkategóriás tabletetem (10"), ami szintén elég alap taskokra.

Viszont szeretnék valamelyik - vagy mindkettő - helyére egy új készüléket, és számomra az iPad az, ami eddig a legszimpatikusabb, az OS, hardver és hordozhatósága miatt. iPad-eken belül az iPad 2019 (7. gen) és az iPad Mini 5 között vacillálok nagyon.

Amire használnám: böngészés, olvasás, néha dokumentumok írása külsős billentyűzettel, pencillel rajzolás, jegyzetelés, zenehallgatás, sorozatnézés, social media, fotószerkesztés Lr-al, ritkán játékra, (alap) videóvágásra. Sokszor úton leszek, hordozhatóságra ezért van szükség, emiatt is gondoltam elsősorban egy tabletre, azon belül iPad-re.

iPad Mini mellett az szólna, hogy könnyű, kicsi, de még pont jó, kezeli a pencilt, jobb (laminált) kijelző, és bivalyerős. iPad 2019 melletti előnyök a billentyűzetes tokok; sokkal laptop-feelingesebb, nagyobb kijelző mellett jobb a multitasking, és még olcsóbb is. Eléggé összezavarodtam ezek között, ezért is kérem a ti tippeteket, segítségeteket: ti melyiket javasolnátok nekem inkább, azt is nézőpontba véve, hogy már vannak meglévő készülékeim? Vagy inkább egy laptop, vagy akár 2in1 gép? Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.



2020. febr. 23. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
2in1 gépet választanék.
2020. febr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem rossz ötlet, csak sajnos nem igen találok 2in1 gépeket már. Lenovo D330-at találtam, ami árban, igényekben is megfelelne, és szét is szedhető, nem csak hajlítható, ez egészen jól néz ki, főleg 8 GB RAM-mal. Valami mégis vonz még az iPad-hez, és még így utólag a nagyobb kijelzős telefonokon is elkezdtem gondolkodni, kezdek egyre jobban összezavarodni. :D

De egyelőre ez a modell, amit írtam, nekem nagyon tetszik, és még a billentyűzete sem valami tipikusan lebutított változat, egész jó.

2020. febr. 23. 18:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 6. generációs iPadem van pencillel együtt.

Eleinte nagyon nehéz volt megszokni a jegyzetelést, teljesen más mint a papír alapú jegyzetelés. De emellett én főként egyetemen használom, egyszerre tudom írni a jegyzeteimet és nézni a tananyagot.

Én azért választottam iPadet, mert ugyan azokat el tudom rajta végezni mint egy laptopon, mégis többet tud mint egy Androidos tablet.

2020. febr. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Számomra egyelőre az iPad a legszimpatikusabb, választás szerintem majd attól függ, milyen szakra vesznek fel. 😊
2020. márc. 3. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!