Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Alapjáraton hogy 1 2 prgram...

Ismeretlen600 kérdése:

Alapjáraton hogy 1 2 prgram megvan nyitva kicsit langyos a gépház játék közbe viszont meleg nem kicsit a gépház?

Figyelt kérdés
A gép nemrég lett.vásárolva újonnan kb 3 hónapja . Komolyabban most van használva... Videó kártya: shaphire rx 570 4 gb GDDR5 pulse, gigabyte B450M S2H alapap, 8gb kingston ddr4 3400mhz ram, Proci AMD Ryzen 5 2600 3.40 Ghz mennyire.normális hogy melegszik játék közbe a gép ?

#Számitógép melegszik #játék közbe melegszik a gép #amd számítógép melegszik
2020. febr. 26. 21:39
 1/7 Mr. V. ***** válasza:
Minden aktív használat mellett melegszik minden gép, legyen az videó konvertálás vagy akár játék.
2020. febr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van hogy 80 fok körüli a videó kártya és a proci is cofe tempel mértem
2020. febr. 26. 21:50
 3/7 anonim ***** válasza:

a 80 fok még éppen jó. Annál sokkal azért ne legyen magasabb.

azért nem keveset kell nekik dolgozni egy komoly játékkal, teljesen normális hogy ennyire felmelegszenek.

2020. febr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
GPU-nak annyira nem gáz a 80°C, CPU-nak meg épp nem egészséges, azt jó ha plafon 75°C alatt tartjuk, de inkább 70.
2020. febr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Olyat is hallottam hogy az AMD jobban melegszik mint a többi társai ez igaz ? Meg tudtok egy jó programot amivel tudom nézni a hőmérsékletet? A core temp bebugolt és nem mér hiába telepítem újra
2020. febr. 27. 11:07
 6/7 anonim ***** válasza:

MSI Afterburner + RivaTuner, egyik legjobb kombó aktív (játék) monitorozáshoz, de HWiNFO a legtöbb infóért, illetve rögzíthetőség miatt.


"Olyat is hallottam hogy az AMD jobban melegszik mint a többi társai ez igaz?"


- Átvitt értelemben igaz, ugyanolyan terhelés + teljesítmény mellett viszont abszolút nem, sőt inkább az ellenkezője. A régi platformokra volt inkább jellemző, ott is inkább az FX szériára, mert azok brutál sokat zabáltak, ezáltal sok hő termelődött.

Mivel ugyanolyan árkategóriában az AMD jobb többmagos teljesítményt ad, ezért nem véletlenül melegedik jobban. Ryzen-nél jellemző a "temp spikes" jelenség, azaz hőmérséklet ingadozás, ami annyit tesz hogy szimpla használat (böngészés, média lejátszás) mellett is jellemző a pl 40-45°C-ról hirtelen 60-70°C ugrás 1-1 másodpercre. Ami alapvetően nem probléma, mert a 70°C abszolút nem gáz, inkább a ventilátorok profilbeállításaival lehet ilyenkor vesződni, hogy ne ugráljon egyfolytában fel-le a fordulatszám.

2020. febr. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tegyél pár ventilátort a házba. Ami elől szív, felül és hátul meg kifúj.
2020. jún. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!