Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a szakszerű neve ennek a...

Mi a szakszerű neve ennek a jelenségnek?

Figyelt kérdés
Mi a szakszerű neve annak a jelenségnek, amikor egy feszültség alatt lévő vezeték mellett fut egy feszmentes (vagy sehova be nem kötött) vezeték, és azon is megjelenik a feszültség?

2020. febr. 28. 14:29
 1/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
22%

Kapacitív csatolás, vagy kapacitív szivárgóáram, ami váltakozóáramra értelmezhető természetesen.

Autóban, amikor parázslik egy utólag beépített LED lámpa például, az szimplán csak szivárgóáram, ohmos átmeneteken (de az nem a vezeték szigetelésén, hanem egyéb helyeken általában).

2020. febr. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam, köszönöm! Esetemben csak kizárólag egymás közelében futó vezetékekről van szó. Esetleg van valami számításí módja, hogy mekkora feszültség várható ilyen esetben, ha tudjuk hogy mekkora vezetekben lévő feszültség, a két vezeték közötti távolság, malamint milyen hosszon futnak egymás mellett?

Nagyfesz vezetékről van szó, és csak kb-re kéne a számítás, valamint hogy a 2 vezeték közti távolság növelése/csökkenése,milyen arányban változtatja a megjelenő feszültséget!

2020. febr. 28. 15:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Kapacitív feszültségosztó a számolás metódusa.
2020. febr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Nagyfesz vezetékről van szó,"

Távvezetéket méretezel?

Vagy távvezeték húzódik a közelben?

2020. febr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
43%

A megjelenő feszültség nagyban terhelésfüggő. Ha semmi nem terhel a vezetékre, de rámérsz egy műszerrel, már az is lehúzza. Ha 10 MΩ a voltmérő bemenete, még az is.

Elméleti végtelen impedanciás "terhelés" esetén nincs leosztás sem, de ilyen úgysincs a gyakorlatban.

Egy kondenzátor kapacitása függ a fémes felületek (fegyverzetek) nagyságától, távolságától, a szigetelés dielektromos tulajdonságaitól. Ha műanyag is van közben, levegő is van, akkor mindkettővel számolni kell, még a levegő páratartalmával is.

E paraméterek esetedben gyakorlatilag meghatározhatatlanok.

Még a kapacitásmérés is problémás, túl kis értékeknél.

2020. febr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezeket én átgondolnám.
2020. febr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hogy miért kérdezem, csak privátban írnám meg a segíteni szándékozóknak! Észrevettem egy szerintem igen súlyos tervezési hibát egy dologban, ami biztos hogy hiba, csak jó lenne több táttér infó a jelenség hatásairól... ezért szeretném jobban körbejárni a témát mielőtt tálalom bárkinek is. (Mivel én csak egy elektronikában jártas szerelő vagyok, és neves cég mérnökei a tervezők)
2020. febr. 28. 17:51
 8/8 anonim ***** válasza:
A privátnak semmi értelme nincs ez esetben.
2020. márc. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!