Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha szerdán vettem egy terméket...

Ha szerdán vettem egy terméket és hibás, meddig vihetem vissza? 3 napig (szombat), vagy 3 munkanapig (hétfő)?

Figyelt kérdés
Visszavételi garancia

2020. febr. 28. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

„Ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a vállalkozás nem hivatkozhat a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:159. § (2) bekezdés a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.”


Munkanap. Teljesen egyértelműen fogalmaz a jogszabály. Viheted vissza nyugodtan hétfőn, de azért ha 12.03-kor vetted szerdán, akkor azt megelőzően vidd vissza.

2020. febr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Semmilyen törvény nem mondja ki, hogy 3 munkanapon belül elállhatsz a vásárlástól. Ez a bolt jóindulatán múlik, hogy visszaveszik-e. Van egy hasonló törvény, de az internetes vásárlásra vonatkozik, és 14 napig érvényesítheted ezt a jogodat a csomag átvételétől számítva. Ha nem online vásároltad meg a terméket, akkor jótállás keretében - ha van rá jótállás, vagy tartós fogyasztói cikknek minősül - kicserélik vagy megjavíttatják.
2020. febr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2: meghibásodás esetén van a 3 nap!!
2020. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Meghibásodás esetén 3 munkanap áll rendelkezésedre hogy visszavidd, de nem azért mert nem tetszik, és kérnéd vissza a pénzt!
2020. febr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%
Kettes bődületes baromságokat ír, látszik, hogy fingja sincs a dologról. De akkor miért szól hozzá...?
2020. febr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

3 munkanapon belül a meghibásodott termék cseréjét lehet kérni.

3 munkanapon túl javításra kötelezett a forgalmazó.

Termék árának visszatérítésére jogszabály nem kötelezi a forgalmazót, de megteheti, ez már az ő döntése.

Netes vásárlás esetén indoklás nélkül el lehet állni a vásárlástól 14 napon belül, ez a vevő joga megfelelő feltételek esetén.

Visszavételi garanciát nem ismer a jog.

2020. febr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Egészen a boltig.
2020. febr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#2 szóval sem írta a kérdező, hogy el akar állni, HIBÁS terméket vinne vissza három napon belül. Erre az esetre meg van jogszabály, a már idézett 151/2003. (IX. 22.) Kormány rendelet. Erről ennyit.
2020. febr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%

Én vagyok a legboldogabb, hogy ma is tanultam valami újat, és ezúton kérek mindenkitől bocsánatot, amiért téves információm volt. De ezért szólhat hozzá több ember egy témához, valamint ezért van meg a lehetőség arra, hogy lepontozzátok a válaszomat. Így látszik az, hogy valaki - jelen esetben én - idiótaságot mondtam és ki lehet engem javítani. Sajnálom, hogy nem tudom törölni a bődületes hülyeséget, amit ide írtam.


Könyörgöm, kegyelmezzetek!


Üdv:

#2-es válaszoló.

2020. febr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es, nem kell fontoskodni, és akkor legközelebb nem kerülsz ilyen helyzetbe.
2020. febr. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!