Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Trafóhoz honnan lehet szerezni...

Trafóhoz honnan lehet szerezni vasmagot, valamint a több szekunder tekercses trafókat hogy kell tekercselni?

Figyelt kérdés

Bele szeretnék vágni a kimenő, és táp trafó építésébe. Tudom. Veszélyes móka, de szeretném megtanulni, és tapasztalatot szerezni ebbe is. És nyilván elsőre nem a 220-at akarom le vagy fel transzformálni.


De annyi a probléma hogy neten nem találok E és I idomokat. Csak ilyen két részből álló ferrit magokat. Vagy az is jó ezekre a célokra? Bontani nem akarom. Mert reprodukálhatóvá akarom tenni a végeredményt. Ezért lenne jó ha lehetne venni. Esetleg valaki tud olyan online boltot, ahonnan be lehet szerezni?


Valamint van olyan, hogy több szekunder tekercse van az adott trafónak, vagy esetleg több primer. Azokat egymásra kell tekerni elszigetelve?


A segítséget előre is köszönöm.



2020. márc. 3. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Be írod a google-be transformer core és kiad egy rakás találatot. Rengeteg külföldi online webáruház árul ilyet. Sajnos ezeket méretezni kell, és nem mindig egyszerű a méretezése egy trafónak. De sok sikert! A kérdésedből látszik, hogy még messze vagy eztől.
2020. márc. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudom hogy méretezni kell őket. És hogy nem egyszerű. De viszont szeretem a kihívásokat is.


Amúgy igen. Egy kicsit távol vagyok tőle. De addig is gyüjtöm az információkat. Meg szeretnék ezzel kapcsolatban mindenre választ kapni.


Köszi a tippet. Gondoltam én is arra hogy külföldről kéne rendelni. De gondoltam rákérdezek hátha van magyar oldal is.


Még egyszer köszi szépen.

2020. márc. 3. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!