Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Aki képben van AppleWatch-csal...

Aki képben van AppleWatch-csal kapcsolatban, segítene? Ha legalàbb öt évre tervezek, az Apple Watch 3 mennyire lenne ésszerű döntés

Figyelt kérdés

Szeretnék egy órát. Nekem nagyjábol bármilyen óra jó lenne, de mivel nem látok túl sokat, ezért muszáj, hogy beszéljen. A másik gond, hogy sajnos alergiás vagyok a fémre.

A kapható beszélni tudó karórákkal a bajom, hogy a beszéd hangereje nem àllítható, illetve nincs olyan, ami ne tartalmazna fémet.

Az okosóràk közül az Apple orájaban van egyedul kepernyoolvaso.

A 3-as sorozat most nyolcvan körül van (hogy mikor költenék amúgy ennyit egy órára, hát hagyjuk....), de ezen most lèpjünk túl.

Ha tegyük fel vennék egy ilyet, akkor azt még meddig tudnám használni? Meddig lenne támogatása? Jelemnleg egy Iphone 6-om van, de azt szeretnèm majd lecserélni az SE2-re/9-re , ha kijön.


Iphone-om is csak amiatt van egyébként, mert messze ez hasznàlható a legakadálymentesebben, és van rá jó pár app, ami iszonyat megkonnyiti az eletem. Ha látnèk jól, egész biztos sose lennènek ilyen drága cuccaim, de ez egy olyan helyzet sajnos, amikor a használhatoságnak ára van. Egyèbkènt az Iphone—nal tökre ki vagyok bèkülve , mármint 5 évente mondjuk teljesen hajlandó vagyok kiadni egy egy-két èves modelért egy 100 feletti összeget, mert iszonyat megkonnyiti az eletem, de a watch az már egy teljeasen más téma, mert én tényleg csak egy orát szeretnék...

bocsánat, kicsit sokat írtam, és kusza is lettt kicsit....


2020. márc. 8. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Semennyire. Ha öt évre tervezel, akkor 5-ös, de ki kell ábrándítsalak, ember tervez, Isten végez, 5-össel is jó esetben 3 évet jósolok, utána már lassú lesz, akkuja döglődik.
2020. márc. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy irtál.

Kozben a kerdesemet modositanam annyival hogy mar három évvel is elégedett lennék mondjuk....

2020. márc. 8. 14:55
 3/10 nyugigumi válasza:
Ez a valasz engem is nagyon erdekel!Ha van valakinek hozzafuzni valoja akkor kerlek tegye meg
2020. márc. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor a saját tapasztalat. Tizennégy hónapos az S4-em. Elején bírt három napot. Aztán ahogy jöttek a frissítések rá, már csak rátöltéssel bírt három napot, most meg már csak kettő és felet bír. Plusz ahogy növekedett a szoftver erőforrás igénye, úgy lett lassabb az óra. Nem vészes, de vájt szemű, mint én, észreveszi. Örülök, ha kibír még tíz hónapot, utána cserélem le a gcibe. Ennyit bírnak, nem csak ez a márka, a többi is.
2020. márc. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszi szepen a tapasztalataidat!

És itt hogy szokott lenni, lesz már olyan ios verzió, amivel a 3-as watch mar nem kompatibilis?

2020. márc. 9. 23:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Tudom, nem ez volt a kérdés, de őszintén: minek? Az iPhone-nak is van a kisegítő lehetőségek között képernyőolvasás (VoiceOver), és az óra szinte semmiben nem tud többet, mint a telefon.

Nézzük, mivel is tud többet?

- pulzusmérés (ez szuper, de minek? Ha csak nem sportolsz rendszeresen és nem követed tudományosan a fejlődésed, amit az embereknek csak egy kis százaléka tesz). Ha néha elmész egyet-egyet kocogni, akkor ki lehet bírni, hogy viszed magaddal a telefont.

- EKG mérés, de azt a 3-as nem tudja, csak a 4 és az 5.


Ezeken felül nem tudsz olyan funkciót mondani, amit az óra tudna, de a telefon nem, tehát igazából kiadsz egy csomó pénzt egy plusz pici kijelzőért, ráadásul még egy kacatod lesz, ami ha hozzád nő, pár évente fix százezreket vesz ki a zsebedből. Szerintem gondold át!

2020. ápr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál! :)

Na pont ez az, nekem csak az időmutató funkciójára lenne szükségem az órának :D semmi mást nem szeretnék, csak hogy gyorsan meg tudjam nézni az időt ha úgy van. :D és pont emiatt nem szeretnék ennyi pénzt kiadni érte, de jelenleg, ha órában gondolkodom, és szeretném hogy teljesüljön, hogy ne legyen benne fém, tudjon beszélni, viszont allitható legyen a hangereje, akkor ez az egyetlen megoldás, sajnos ....

szóval még azóta sincs órám, és hát gyanítom, nem is nagyon lesz....

2020. ápr. 21. 17:32
 8/10 anonim ***** válasza:

" Na pont ez az, nekem csak az időmutató funkciójára lenne szükségem az órának "



Amennyibe az apple watch kerül, annyiért már veszel egy normális karórát is, ami mindig mutatni fogja, hogy mennyi az idő, nem kell naponta tölteni...


Amit az előbbi válaszadó írt, ezeknek akkor van értelme igazából, ha rendszeresen sportolsz ÉS követni akarod az adott edzésed eredményét.



5 évre meg sajnos nem nagyon lehet tervezni, ha frissítéseket is szeretnél kapni.Mert az apple is csak az első 2 főverziót frissíti normálisan, utána már kiszednek egy csomó dolgot belőle.

2020. ápr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lehet nem olvastál tovább az első mondatnál, és emiatt nem tudhattad a válasz megírásakor, de amellett, hogy mutassa az idot, arra is szuksegem lenne, hogy mondja hangosan is :). Ezert vagyok bajban. Mert sok dolognak muszaj lenne megfelelnie....
2020. ápr. 22. 20:29
 10/10 anonim ***** válasza:

5 évet még a 3-al is ki tudsz húzni, az 5-el meg főleg, de tényleg csak akkor, ha nem használsz rajta más alkalmazásokat, csak az idő megnézését és felolvastatását. Tölteni mindenkepp kell kb másfél-két naponta, ilyen szempontból nem számít, hogy melyik modellt veszed meg. Viszont 1 dolgon tud (és fog is) megbukni a történet, mégpedig a szoftveres támogatottságon. A legújabb watchOS-hez a legújabb iOS verzió kell, hogy a telefon és az óra tudjon egymással kommunikálni. Az iPhone 6 pont ezért már nem használható azokkal az órákkal, amiken a legújabb rendszer fut, így tehát egy új 3-as órával sem fog működni. Később is ugyanez szabhat gátat a hosszútávú használatnak, vagy a telefon vagy az óra szoftveres támogatása szűnik meg, onnantól pedig körülményes lesz a használatuk. Az új iPhone SE megvásárlásával persze kitolható ez az idő 3-4 évre, de tovább nem hiszem.


Összegezve tehát, nem jársz rosszul a 3-as órával sem, az időt tökéletesen fogja tudni mutatni sok év múlva is, feltéve ha lesz hozzá olyan telefonod is, amivel tud kommunikálni. Ezért igazán felesleges a drágább modellt választani, a 3 is ki tud szolgálni sokáig

2020. máj. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!