Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Karcalló elegáns órákat (vagy...

Karcalló elegáns órákat (vagy esetleg karcalló okosórákat) ismertek? Melyek ezek?

Figyelt kérdés

2020. márc. 20. 11:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

A kinézete ne csorbuljon, tehát ne menjen át infantilis "sportóra" formatervűbe.


Ilyen karórákat (rosszabb esetben értéktelen okosórákat)szeretnék látni.

2020. márc. 20. 11:05
 2/12 anonim ***** válasza:

Mivel szemben karcálló? Csak mert nagyon nem mindegy hogy egy gyémánttal "akarod" karcolni, vagy egy alumíniumdarabbal.

Mi a kereted? Ha olcsóbb kategória, akkor Amazfit GTR-t tudom ajánlani, Gorilla Glass 3-as üveg, minimum 2 hetes üzemidő. Ugyan én csak kb 5. hónapja használom, de semmi karc nincs rajta.

2020. márc. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Lehet akár 300-400 ezer is (írtam, hogy elegáns, sajnos ezek itt kezdődnek), de ne "rugged" sportóra legyen, hanem maradjon meg szép esztétikusnak.


Rosszabb esetben a lenézett okosórák közül is jöhet pár, de szerintem azokat, legyenek bármilyen drágák a kutya nem nézi semmibe egy jobb hagyományos órához képest... Pedig hasznosak! Szerintem.

2020. márc. 20. 14:25
 4/12 anonim válasza:

Pl.: A Certina márka, zafír üveges, DS szériájú modelljei.


[link]

2020. márc. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon odavered például a metró kapaszkodójához, a zafír is pókhálós lesz...

Ha vigyázol rá, akkor az egyszerű ablaküveg is sokáig megmarad. Egyedül a plexi az, ami nagyon hamar karcolódik, akár a köröm is be tudja karcolni, viszont nagyon nehezen törik.

300-400 ezer, nagyon szép keret.

Ezeket a márkákat ajánlom:

-Certina

-Longines

-G. Gerlach

-Sinn(az egyik legjobb német gyártó, csak ajánlani tudom)

-Tag Heuer(Főleg használtan)

-Seiko (Kiváló japán márka)

-Orient

-Casio (Elnyűhetetlen)

-Victorinox Inox (Csak automata szerkezetest vegyél)

-Borealis

-Geckota

-Alpina

-Hamilton

-San Martin

-Vostok Europe (Radioaktív festés)

-Vostok Amphibian (20 ezer forintos, új, de körülbelül a 70-es évek dizájnát utánzó márka)

-Tissot

-Tisell

-Steinhart

-Citizen

-Grand Seiko

-Bulova

-Undone

-Fortis

-Oris

-Omega (Használtan)

-Dagaz

-Baltic



Svájciak közül érdemes csak automata szerkezetű órát vásárolni. A kvarc szerkezetesek hamar galyra mennek. A japánok sokkal jobban kvarc téren.


Amiket kerülj:

-Hamisítványok,

-Divatmárkák: Fossil, Calvin Clein, Daniel Wellington, Michael Kors stb....


Ha úszni akarsz benne, a 200m-es vízállóság legyen meg.

Legfőképpen a búvár órákat ajánlom. Elnyűhetetlenek, elegánsak, szépek.


Okosóra: Hasznos eszköz, de nem óra. Inkább egy klassz kis kütyü, ami nagyjából 2-3 év múlva már elavult lesz. Amíg egy karóra, akár 50 évig is karóra marad. Plusz könnyen el is tudod adni. :)


Ja és még annyit: órát magadnak veszel, nem másoknak. 😁

2020. márc. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hublot-nak vannak ilyen modelljei, de az nyilván nem ate pénztárcádhoz való.
2020. márc. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Már nagyjából minden óragyártó gyárt zafír üveges órát. Az kifejezetten nehezen megkarcolható. A Seiko a Hardlex üvegre esküszik, ami gyakorlatilag sima ablaküveg, valami vékony, karcálló bevonattal. Nagyon jól bírja ez is, normál használat mellett. A műanyag plexi viszont már nagyon könnyen karcolódik. A Hublotot nevetséges felhozni példának. Egyrészt 3-400 ezer forintért nem kapni Hublotot. Másrészt pedig, ha valaki vesz egy több millió forint értékű karórát, kétlem, hogy azt használná csapatós órának. Harmadrészt, a legtöbb Hublot automata. Én imádom az automata órákat, viszont megvan az az apró hátrányuk, hogy sajnos ha nagyobb ütés éri, hajlamosak jelentős kiesést/sietést produkálni. Tehát a kérdezőnek egy kvarc szerkezetetes órára lenne szüksége. Ebben az árkategóriában, én a Japán márkákat ajánlom. Egyrészt anno a Seiko-nál kezdték el a Bulova kvarc szerkezetét lekicsinyíteni, átdolgozni, tökéletesíteni, és a Seiko nevéhez köthető az első szériában bárki számára megvásárolható kvarc karóra, amit még 1960-ban mutattak be, és mivel kisebb technológiai csodának számított, több millió forintba került. :)

Azóta a Seiko még tovább tökéletesítette a technológiát. Vannak olyan modelljei melyek napenergiával működnek, és a műholdak jeleit fogva, másodpercre pontosan meg tudják mondani az adott helyen hány óra van. És kifejezetten strapabíróak, és elegánsak. Vannak olyan órák, melyek az atomórák jeleit képesek fogni. Ilyeneket a Seiko, és a Citizen is gyárt. A Citizen pedig szintén kiváló napelemes órákat gyárt.

Ha automata órát akarsz, és nem szereted a japán márkákat, akkor én a német Sinn-t ajánlom, hogy azt az előző válaszomban már írtam. Jó, erős, strapabíró,egyedi, és szép. Nem kell több.


Viszont én 400 ezerért a helyedben ezt venném meg, ha egy jó strapabíró órát akarsz:


[link]

2020. márc. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7

A Hublotnak vannak kvarz órái is. A kerámia óráikat lehetetlen megkarcolni konkrétan hétköznapi használat mellett. Jó kicsit zsebbe nyúlós de senki nem fog fillérekért kapni olyat ami tényleg bírja a strapát.

2020. márc. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"senki nem fog fillérekért kapni olyat ami tényleg bírja a strapát."


Egy 40 ezres Casio hidd el, bírja a, strapát. Az más kérdés hogy a formaterve eléggé dumpszli. A Hublot meg egy más kategória. Azért ott még lehet Providentet kell felvenni,hogy az átlag magyar meg tudjon venni egy használt 2-3 éves darabot.

Ennyiért Seiko a nyerő választás. :)

2020. márc. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

Azt írta hogy a G-shock nem opció, egyébként az is karcolódik eléggé.

2020. márc. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!