Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A jó minőségü mikrofonom...

A jó minőségü mikrofonom 3-szor leesett az asztalomról. Ettöl romlik a mikrofon képesége? Zúgni fog? Lessz nagy alapzaj? A mikrofonom egy lewitz c100usb kondenzátoros mikrofon.

Figyelt kérdés

#Leesett a mikrofonom #az asztalról
2020. márc. 22. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Igen lehet baja
2020. márc. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Semmi baja sem lesz. Előbb utóbb hozzászokik a trehány bánásmódhoz, talán meg is szereti.
2020. márc. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Telefonnál is előfordul, hogy leejtik és sérül a mikrofon, behalkul. Ezt magam is tapasztaltam, elektret mikrofonnál. Lényegileg kondenzátor az is, csak nem igényel külső polarizáló feszültséget (tápfeszültséget igényel, de az a néhány volt csak a benne lévő kis erősítőnek kell).

Újabb telefonokban már MEMS-alapú a mikrofon is, az talán kevésbé érzékeny, de nem "teszteltem" még ilyen szempontból.

2020. márc. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem a mikrofon usb-s
2020. márc. 23. 11:54
 5/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Ezt már írtad a címben is, illetve a típus is adott.

Nagyobb probléma, hogy a korábbi kérdésednél a leejtést nem említed, ami a válaszolókat félrevezetheti.

Konkrétan elárulhatom, hogy amikor azt a kérdést láttam, megfordult a fejemben, hogy talán ütést kapott?

Viszont akkor más dolog miatt nem értem rá válaszolni, később meg elfelejtettem.

Másnap láttam ezt a kérdést, itt meg pont arról beszélsz, amire előző nap gondoltam.

2020. márc. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként az asztalról úgy esett le, hogy mivel henger alaku, igy legurult, mert elfelejtettem a mikrofont betenni a tartóba, mert az álványom el volt törve, és azt javítottam közben. Volt hogy 2-szer az álványról esett le, mert rossz a mikrofon állvány. a mikrofon elég súllyos csak annyit tudok mondani, és asztalmagasságból szokott leesni.
2020. márc. 23. 12:39
 7/9 A kérdező kommentje:
De csak 3 4 szer esett le
2020. márc. 23. 19:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez egy nagymembrános kondenzátormikrofon, ami azért elég kényes jószág. Zúgni nem fog, az alapzaja sem nő meg, de ha valami csak egy kicsit is deformálódott benne, akkor például a frekvenciamenete nem lesz olyan szép, mint új korában.
2020. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat amúgy semi baja
2020. dec. 28. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!