Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Présház világításának fejleszt...

Présház világításának fejlesztése - hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Üdv Mindenki! Adott egy présház, ahol a világítás a következőképpen volt megoldva: 12 V-os autó akkumulátor, ráhelyezve két saru, majd mivel a kábelezés igényesen meg volt csinálva, csak fel kellett kapcsolni a villanyt. A fényt fényszóró izzók adták. Mivel az izzók hamar leszívták az akksit, elkezdtem LEd-re cserélni őket. A pincében tökéletesen működik a dolog, de van egy 20 és egy 25 négyzetméteres szobám, ahová szintén szeretnék fényt. Milyen konstrukciót ajánlanátok? Kábelt nem szeretnék cserélni (mivel a szobákban is ki van alakítva), az akksi is maradhat, mivel tölteni tudom, ha haza hozom és ez nem akadály. Mekkora fényerősségű izzókat válasszak a szobákba, hogy elég világos legyen? Esetleg LED csövet kellene választanom?

2020. ápr. 2. 09:32
 1/6 lali51 ***** válasza:

Válogass!

[link]

2020. ápr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem tudom, mik az elképzelések, van több lehetőség is:

[link]

2020. ápr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a szoba közepén a plafonon van a villany, akkor én valami hosszabb led csövet, vagy szalagot tennék fel, hogy ne egy pontban legyen csak világítás, mert akkor akármerre mész a fejed mindig beárnyékol.

Illetve én vennék egy napelem táblát amivel tudod tölteni napközben míg ott vagy az akkut, illetve ellátja a lámpákat árammal és nem az akksiból kell használni. 10-15 ezerért van akkora tábla hogy abból kivilágíthatod az egész pincét. (100-150W) Nem kell felrakni a tetőre, csak kitámaszdot a ház mellé a napra. este meg beviszed a házba hogy nehogy lába kéljen :D

2020. ápr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálam a lakószobában van felrakva 2x2,5 méter 3000K színhőmérsékletű ledszalag, teljesen jó megoldás. Vettem 20x10 mm keresztmetszetű szegőlecet, abból csináltam két téglalap alakú keretet, a plafonba fúrtam 4-4 tiplit, és csavarral vannak rögzítve. A kereteken körbe van kötve a led szalagok tápja, és csak középen, ahol a legközelebb vannak egymáshoz. Ott van megcsinálva a 2 csatlakozó ahova a tápot tudom bedugni.


Viszont autó akku helyett legközelebb munka akkut vegyél, az tovább bírja az ilyen terhelést.

2020. ápr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

LED-szalaggal kapcsolatban megjegyezném, hogy a 12 V-os változatnál hármasával soros LED-ek vannak, plusz egy ellenállás.

Nagyjából / névlegesen 3 V esik egy fehér LED-en, 3 V az ellenálláson, így jön ki a 12 V összesen. Az ellenállások biztosítják az áramkorlátot, illetve áramgenerátoros jellegű táplálást. Ebből következően a bevitt teljesítmény negyedrésze fűtődik el az ellenállásokon, veszteségként. Problémát jelenthet az is, hogy az akku feltöltve 12 V felett ad le, a szalagok ezt nem mindig "kedvelik", bár közben esik is a feszültség a vezetékezésen. Utána meg a merülés problémája: a szalag fénye nem arányos a tápfeszültséggel, a LED-ek nemlineáris U/I karakterisztikája miatt. Ez esetben 9 V felett kezdenek csak nyitni, noha a gyakorlatban már alatta is parázslik. Lényeg, hogy a szalagnak jobb a stabilizált feszültség, ha konstans fényerőt szeretnénk.

Problémák...

2020. ápr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Mindenkinek! Ment a zöld! Végük LED izzók mellett döntöttem, wago-val kapcsoltam össze őket. Arra amire kell, tökéletes kis rendszer lett. Pincében LED szalag lesz szeptembertől. Köszönöm még egyszer!
2020. máj. 11. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!